Son dakika… Tramvayda insanlık dersi veren genç Iraklı çıktı İşte o gençle yapılan röportaj

Samsun’da son dakika! Bindiği tramvayda bir çocuğun ayağında sadece çorap olduğunu gören bir genç, ayakkabılarını çıkarıp çocuğa giydirmiş, kendisi çoraplarıyla yola devam etmişti. Sosyal medyada herkesin konuştuğu ve takdir ettiği gence ve ayakkabısı olmayan çocuğa ulaşmaya çalışıyordu. Bugün, o gencin Irak uyruklu 21 yaşındaki Muhammed Alsamaraie olduğu ortaya çıktı. Gencin ayakkabılarını verdiği çocuk ise hala aranıyor


Samsun’da tramvayda insanlık dersi veren gencin Iraklı Muhammed Alsamaraie olduğu ortaya çıktı. Samsun’da tramvayda yolculuk eden bir genç, tramvaydaki bir çocuğun ayakkabısının olmadığını fark ederek, ayağındaki ayakkabıyı çıkartıp ona giydirdi. Ayakkabılarını çocuğun ayağına giydiren genç, ayakkabıları bağladıktan sonra yoluna yalın ayak devam etti.

Fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine konu bir anda Türkiye gündemine oturdu. Gencin kim olduğu merak konusu oldu.

4 YILDIR TÜRKİYE’DE YAŞIYOR, SANAYİDE VE İNŞAATLARDA ÇALIŞIYOR

İHA’nın haberine göre, insanlık dersi veren genç, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı araştırma sonucu belirlendi. Gencin Irak uyruklu 21 yaşındaki Muhammed Alsamaraie olduğu ortaya çıktı. 4 yıldır Türkiye’de olan Alsamaraie’nin 3 yıldır Samsun’da yaşadığı, sanayide ve inşaatlarda çalıştığı öğrenildi.

Gencin ayakkabılarını verdiği çocuk ise bulunmaya çalışılıyor.

Sosyal medyada gündem olan paylaşımın ardından sabah uyandığında kendisinin ülke gündeminde olduğunu fark eden Muhammed Alsamaraie, Samsun Büyükşehir Belediyesine gelerek ayakkabıları kendisinin verdiğini söyledi.


“BU ÇOCUK AYAKKABISIZ YÜRÜR MÜ KARDEŞİM”

4 yıl önce Türkiye’ye gelen ve 3 yıldır Samsun’da çalışan Iraklı Muhammed Alsamaraie, ne zaman üstsüz başsız bir çocuk görse üstündekileri verdiğini belirterek, “Tramvaya binmiş yolculuk yapıyordum. Baktım ayakkabısı olmayan bir çocuk gördüm. Kendi kendime, ‘Bu çocuk ayakkabısız yürür mü kardeşim’ dedim. Yanına giderek kendisiyle görüştüm. Sonra da ayağımdaki ayakkabıları çıkartıp kendisine verdim. İlk başta kabul etmedi, almak istemedi. Ben ısrar ettim, ‘Evim yakın, ayakkabısız da giderim’ dedim. Ayakkabılarımı verip yoluma yalın ayak devam ettim. Tramvayda beni görenler teşekkür etti. Yağmur da yağıyordu. Yoluma öyle devam ettim. Yolda görenler oldu ama aldırış etmedim” diye konuştu.