SON DAKİKA | Emeklilere verilecek ikramiye maaşlara göre değişecek mi? Başbakan’dan açıklama geldi!

“AK PARTİ’NİN SÖZÜ SENETTİR”
Bir süre önce emeklilerimizi ilgilendiren önemli kararlar aldık. Biz emeklilerimize her dini bayram öncesi ayda bin lira vereceğiz dedik. Yasal düzenlemeyi yaptık. Haziran ayı içerisinde ödemeler yapılacak. Muhalefetin elemanlarından biri diyor ki ‘Bunlar dedi ama ödemeyi yapmayacaklar. Yapsalar bile 500-1500 lira arasında alanlara 300 lira verecekler’ diyor. Kafasına göre milletin aklını bulandırmaya yönelik yalan yanlış beyanlarda bulunuyorlar. Bir kez daha bu yalanları atanlar milletin kürsüsünden şunları söylüyorum; AK Parti’nin sözü senettir söz ağızdan çıktı mı yerine gelir. Brüt değil. Net verilecek.


“TARİHİ BİR SEÇİM OLACAK”
24 Haziran tarihi bir seçim olacak. 13. seçimimizi yapıyoruz. Bu seçimde 16 Nisan 2017’de gerçekleştirdiğimiz halk oylaması parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi öngören anayasa değişikliğine göre ilk seçimi yapıyoruz. En önemli özelliği idaredeki vesayet kalıntıları tamamen ortadan kalkmış oluyor. Önümüze bir cumhurbaşkanlığı için bir de milletvekilleri için sandık konacak. Öyle ben vekilleri seçeyim Ankara’ya göndereyim aralarında toplansınlar hükümet kursunlar meselesi yok. Orada katakulli çok oluyor. Vatandaş bunu gördü. İnşallah yeni sistemin Cumhurbaşkanı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz.

“DEDİKODU YAYIYORLAR”
İktidar olmak isteyen artık yüzde 50’yi almak zorunda. Bugünlerde dedikodu yayıyorlar, ‘Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı seçelim de gerisi önemli değil’ diyorlar. Gerisi önemli. meclis güçlü olunca Yürütmenin önünü açacak.