Sizde Bu 11 Özelliği Taşıyorsanız, Çevrenizde Yeterince Seviliyorsunuz Demektir

Empati yapmayı biliyorsanız, yani karşınızdaki kişileri kendi yerinize koyuyorsanız çevrenizde yeterince seviliyorsunuzdur.

Çünkü çok fazla sevilen insan modeli genelde anlayışlı ve insanları suçlayıcı değilde daha yumuşak davranmayı bilirler.

1) Etrafındakilere karşı ne kadar duyarlı olduklarını belli etmezler

Empati özelliği gelişmiş kişiler etraflarındaki olaylara karşı çok duyarlıdırlar. Ancak bu özelliklerini göstermek istemezler. Böyle yapmalarının sebebi ise karşılarındaki kişiyi incitmek istememeleridir. Etraflarındaki insanların ne kadar stresli olduklarını anlar ve onları incitmeden korumak için çalışırlar. Fakat duygularını gizledikleri için sonunda yine üzülen onlar olurlar.

2) Diğerlerinin duyguları emerler

Etraflarındakilerin duygularını belirsiz bir şekilde emme kabiliyetine sahiplerdir. Karşılarındaki insanın duygularını özümserler ve o insana içtenlikle yardım ederler. Basit bir şekilde karşılarındaki insanı dinleyerek, insanların duygularını özümserler ve onları iyileştirirler.

3) Yalnız kalmayı severler

Empati kuran insanlar çoğu zaman insanlarla konuşmayı çok sevmezler. Empati kuran insanların yalnız vakit geçirmekten hoşlanmalarının sebebi insanların duygularıyla gereğinden fazla uğraştıkları için bazı zamanlar da kendi kendilerine kalarak dinlenmek istemeleri olabilir.

4) Doğayla bir olmayı severler

Empati kuran insanlar doğayla bütün olmayı severler. Doğanın enerjisini kullanarak insanları iyileştirirler. Ufak bir yürüyüş bile onları mutlu edebilir. Yeşile, ağaca ve doğaya içtenlikle büyük bir sevgi beslerler.

5) Yalan söylendiğini anlarlar

Yalan söylediğiniz zaman kesinlikle anlarlar. Birçok insanla muhattap oldukları için ve insanların gerçek yüzünü görme konusunda usta olduklarından insanları çok iyi tanırlar. Bu yüzden sakın onların karşısında yalan söylemeyin.

6) Zaman zaman bunalmış hissedebilirler

Empati kuran insanlar bazen dünyaya çok fazla şey verdiklerini ve bunun karşılığını çok az aldıklarını düşünürler. Böyle zamanlar da çok yogun duygular hissederler ve insanlarla uğraşacak enerjileri olmaz. Fakat onlar yine belli bir süre sonra kendilerini iyileştirip insanlarla ilgilenmeye devam ederler.

7) Sosyal parazitler onları sever

Sosyal parazitler yani diğer insanların enerjisini çeken, tabir yerindeyse “yapışan” insanlar çoğunlukla negatif enerjiye sahip olurlar. Bu yüzden empati kuran insanları bu enerjiden kurtulmak için kullanırlar. Sosyal parazitlerin empati kuran insanlardan fazlasıyla faydalandıklarını söylemek mümkündür.

8) Sezgi onların işidir

Empati kuran insanların sezgileri çok güçlüdür. Hatta etraflarındaki insanların hayatlarına dair olayları önceden sezgileyebilirler. Eğer sizi bir konu da uyarıyorlarsa, onları ciddiye almalısınız.

9) Bazen çok stresli hissederler

Empati kuran insanlar bazı zamanlar çok fazla baskı altında hissederler. Etraflarındaki insanların duygularıyla uğraşmak onları stresli ve endişeli hissettirir. Dünyadaki olumsuz durumlar onların kalplerini kırsa da, onlar yine de hiçbir şey olmamış gibi devam edecek gücü kendilerinde bulurlar.

10) Başkaları tarafından kullanılırlar

Empati kurmayı başaran insanlar kolayca başka insanlar tarafından kullanılırlar. Bu durum doğal olarak onların enerjilerini ve modunu etkilemekte. Bu durum üzücü olsa da kesinlikle doğrudur.

11) Çok derinden severler

Onların aşkı hiç kimsenin aşkına benzemez. Çok derinden severler ve çok değer gösterirler. Eğer empati kuran birisi tarafından sevilirseniz, bilin ki çok şanslısınız. Sizi çok daha iyi bir insan haline getirecektir.