Siyam ikizlerinin YKS heyecanı: Aynı üniversiteyi kazanamazsak sıkıntı

Kahramanmaraş’ta siyam ikizleri Ayşe ve Sema Tanrıkulu, bugün binlerce öğrenci gibi gelecekleri için sınav heyecanı yaşadı. ÖSYM tarafından düzenlenen YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye giren Ayşe ve Sema’nın hedefi aynı üniversiteyi kazanmak. Diğer taraftan bu konudaki korkusunu dile getirmeden edemeyen Ayşe Tanrıkulu: Aynı üniversiteyi kazanamazsak sıkıntı gibi görünüyor.

Kahramanmaraş’ta siyam ikizleri Ayşe ve Sema Tanrıkulu, ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi.

İHA’nın haberine göre, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan Ayşe Tanrıkulu ve Sema Tanrıkulu (18) kardeşler merkez Onikişubat ilçesindeki Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde YKS’nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Sınavı’nda (TYT) birlikte ter döktü. Sınav sonrası Ayşe ve Sema Tanrıkulu, okul idareci ve öğretmenleri tarafından ilgi odağı oldu.

Hedeflerinin ilahiyat fakültesi olduğunu ve aynı üniversitede okumak istediklerini söyleye Ayşe Tanrıkulu, “Sınava girdik çok heyecanlandık. Benim sınavım güzel geçti. Sınava aynı sınıflarda girdik. İsteğimiz aynı üniversite inşallah ilahiyat fakültesini düşünüyoruz. İsteklerimiz aynı ikimizin. Aynı üniversiteyi kazanamazsak sıkıntı gibi görünüyor” dedi.

Sema Tanrıkulu da çok heyecanlandığını ve sınavı kazanmak istediğini söyledi. Dedeleri Abdullah Tanrıkulu ise, “Çocuklarımı dolaştırıyorum. Sınava girdiler ve Türkoğlu’ndan buraya getirdim” diye konuştu.