Şimdi Herkes Onu Cesaretinden Dolayı Övüyor Doğum Sonrası Vücudunda Olan Değişimleri İnternette Paylaştı

Doğum Sonrası Vücudunda Olan Değişimleri İnternette Paylaştı – Şimdi Herkes Onu Cesaretinden Dolayı Övüyor

Profesyonel atlet Stephanie Bruce, aile kurmak ve çocuk sahibi olmak için kariyerine ara verdi. 15 ay içinde iki çocuğunu dünyaya getirdi.

Yeni anne olan herkes doğum sonrasında vücudundaki çatlaklarla yaşamak zorundadır. Stephanie için de durum aynıydı. İki çocuğunun başına gelen en iyi şey olduğunu düşünse de hamilelik sonrası karnında oluşan izler onu biraz rahatsız ediyordu.

Daha sonra ise durum hakkında bir gönderi paylaştı ve gönderi kısa sürede internette yayldı.Fotoğraftaki Stephanie Bruce. Ünlü atlet aile kurmak için kariyerine ara verdi.Şimdilerde ise iki çocuğu olan mutlu bir anne. İki kez doğum yapan Stephanie’nin karnında izler oluştu.

Karnının ortasında oluşan çukura neredeyse eli girebiliyor.


Karın kasları arasında boşluk açılan Stephanie’nin karnında bir boşluk oluştu. Buna tıpta ‘diastasis recti’ deniyor.

Stephanie, ikinci çocuğunu dünyaya getirdikten sonra antrenmanlara başlayarak koşuculuğa geri dönmenin ilk adımlarını attı. Ancak vücudu eskisi gibi değildi. Tıpkı yeni doğum yapan anneler gibi o da vücudundan çekinmeye başladı. Ancak atlet olduğundan koştuğu sürece karnı görünmek zorundaydı.

Sonunda Stephanie cesurca bir karar aldı. Artık karnından utanmamayı öğrendi.

Karnını saklamak yerine Stephanie, karnına ait fotoğrafları Instagram’da paylaşmaya başladı. Şimdi de aynı durumdaki diğer kadınları uyarıyor.

Stephanie, Inside Edition’a “Nasıl göründüğünüz önemli değil. Önemli olan nasıl hissettiğiniz ve ne kadar güçlü olduğunuz” dedi.

Stephanie, egzersiz yaparken karnındaki gelişime ait fotoğrafları paylaşmayı ihmal etmedi. Yeni doğum yapan ve vücudunda izler olan annelere, karınlarındaki izleri geçirebilmeleri için egzersiz tüyoları veriyor.

Fotoğraflar hem olumlu hem de olumsuz yorumlar aldı. Bazıları karnını saklaması gerektiğini düşünürken bazıları da utanmamasından dolayı kendisini tebrik ediyor.

Stephanie’nin yaptığı hareket cesurca. Kadınların doğum sonrası vücutlarında oluşan değişiklikler üzerine pek bilgi verilmiyor. Birçok kadın bu süreci tek başlarına ve sessiz bir şekilde vücutlarından utanarak atlatmaya çalışıyorlar.

İşte Stephanie’nin değişimine ait bir video:

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.