Selvi Boylum Al Yazmalım’ın Samet’i, Çok Güzel Bir Genç Kadın Oldu!

Evet! Yanlış duymadınız. “Selvi Boylum Al Yazmalım” adlı efsane sinema filminin, unutulmaz oyuncularından biri de hiç şüphesiz ki, Küçük Samet rolüne hayat veren çocuk oyuncu idi.

O kadar etkileyici bir oyunculuk sergilemişti ki, küçücük yaşına rağmen, herkesin aklında yer etmişti.

O dönemin önemli aktörlerinden birinin de kızı olan Küçük Samet’in aslında bir kız çocuğu olduğunu yıllar sonra öğrendiğimizde, bizler de çok şaşırdık ve etkilendik. Ardından bu ilginç bilgiyi ve ayrıntılarını sizlerle de paylaşmak istedik…

Türk Sineması’nın kötü karakterlerinden biri olan usta aktör Bilal İnci’nin kızı olan Elif İnci, hem babasını hem de oyunculuk macerasını anlattı.

Babası Bilal İnci’nin, gerçek hayatta oynadığı rollerin tam tersi iyi bir insan olduğunu belirtirken, usta oyuncunun, 200 filminden yalnızca iki tanesinde iyi rolde olduğunu ve kötü adam rolü oynamanın ne denli zor ve cesaret isteyen bir iş olduğunu da sözlerine ekliyor.

Yeşilçam Sineması’nı değerlendiren Elif İnci, 20-30 yıl önce çekilen Türk Filmleri’nin ne kadar kaliteli işler olduğunu söylüyor ve sözü Küçük Samet rolü ile “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmine getiriyor.

Küçücük yaşta, böyle özel bir film ile oyunculuk macerasına başlayan Elif İnci, anne babasının da sanatçı olmasından dolayı, zaten işin içinde büyüdüğünü vurguluyor.

Babası ile Erol Taş gibi isimlerin kötü adam rollerini hakkıyla oynadıklarını ve bunun çok zor bir iş olduğunu belirtirken, babasının normal hayatında herkes tarafından çok sevilen biri olduğunu ve herkesin kendisine “Bilal Baba” diye hitap ettiğini sözlerine ekliyor.

Elif İnci “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin, hayatının dönüm noktası olduğunu ve kendisine “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülü getiren “Zıkkımın Kökü” adlı filmin hayatında çok önemli yeri olduğunu sözlerine ekledi.

Resimlerin büyük halleri için lütfen üzerlerine tıklayınız.