Satılması Yasal Olan İçeceği İçtikten Sonra Kalbi Durdu – Ailesi Diğer Ebeveynleri Uyarıyor

Bütün ebeveynler ergenlik çağındaki çocuklarının ne kadar hassas olduğunu bilirler. Bir gün sizinle beraber televizyon çocuğunuzun büyümüş olduğunu ve artık eve uğramadığını görürsünüz.Çocuklarının içkiye ve uyuşturucuya alışması ailelerin en büyük korkusudur.

16 yaşındaki David Cripe geçtiğimiz nisan ayında hayatını kaybetti. Nedeni ise ne alkol ne de uyuşturucuydu.

CNN’in aktardığına göre çocuğun hayatını kaybetmesine neden olan şey marketlerde satılan bir içecek. David yaşıtları gibiydi. Liseye gidiyordu ve yarı zamanlı olarak bir işte çalışıyordu.

Alkol ve uyuşturucuya karşıydı. Ancak kahveyi ve enerji içeceğini hiçbir zaman sağlığına zararlı olarak görmedi.26 Nisan tarihinde öğlen 12:30 sularında içerisinde 54 mg kafein bulunan bir enerji içeceği içti. Ardından bir tane daha içti.2:28’de Davis sınıfta bayıldı. Ambulans okula geldi ve çocuk hemen hastaneye götürüldü. 3:30’da ise çocuk hayatını kaybetti.

Alkol ve uyuşturucu kullanmamış Davis gibi sağlıklı bir çocuk nasıl olur da gündüz vakti sınıfın ortasında bayılıp daha sonra hayatını kaybedebilirdi? Nedeni ise açıklananlara göre iki saat içinde üç enerji içeceği içmesiymiş.Dr. Gary Watts, ABC News’e “İçtiği enerji içecekleri kalbine zarar vermiş” dedi.

İçtiği enerji içecekleri küçük çocuğun vücuduna kafein yüklemiş ve çocuğun kalbi durmuş. Kafein belli ölçülerde alındığında zararsızken, kontrolsüz alınımı sonrasında hayati tehlikelere yol açabiliyor.Adli tabip, “Davis, tıpkı yaşıtlarının da yaptığı gibi tehlikesiz olduğuna inandığı bir şeyi yaptı ve yüksek dozda kafein tüketti. Davis’i marketlerde satılması yasal olan bir içecek nedeniyle kaybettik” dedi.

Şimdilerde Davis’in babası Sean Cripe diğer ebeveynleri enerji içeceklerinin aşırı tüketilmesi halinde yol açacağı tehlikelere karşı uyarıyor.