Şarkıcı Ceylan Ertem’den ‘Afrin’ tepkisi: “Savaşa hayır!”

Şarkıcı Ceylan Ertem’den ‘Afrin’ tepkisi: “Savaşa hayır!”

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak Cumartesi günü başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ bugün 3. gününe girdi. Çoğu ünlü harekatı desteklerken bir kısmı da ‘Savaşa hayır’ dedi. Bu ünlülerden biri de Ceylan Ertem…

Ceylan Ertem, Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra Twitter hesabından “Her zaman içimizden en güçlü sesiyle bağıran; SAVAŞA HAYIR!” paylaşımını yaptı.

Ceylan Ertem’in bu paylaşımına hem çok sayıda beğeni hem de tepki geldi. Tepkilere “Cahiller her şeyi biliyor” sözleriyle kısa bir yanıt veren Ceylan Ertem, bir de şu mesajı paylaştı:

“Allah kimseyi faşist yapmasın yine de amin.”

CEYLAN ERTEM KİMDİR?

Müzik hayatına 1992’de Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosu’na katılarak başlayan Ceylan Ertem, 1995’te klavye ve gitar eğitimi almaya başladı. 1999’da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul’a taşındı ve Akademi İstanbul’ da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girdi ve Batı Müziği bölümünde 2 yıl eğitimine devam etti. 2000 yılında Tuncay Korkmaz ile birlikte Anima’yı kurdu. Ardından 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde Duysal Sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı.

2006’da “Animasal” albümünü çıkaran Anima’nın 2007’de dağılmasından sonra 2008 yılında 26 hafta süren Açık Radyo’da ŞubidaP programını hazırlayıp sundu. 2008 yılında Berlin’de temelleri atılan “Octophone” projesinde Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıtlara başladı. Çalışma sonucunda Berlin’de bir dizi konser verdi. Projeyle Avrupa’da ismini duyuran sanatçı, 2010 yılı Şubatında Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için, konuk sanatçı olarak Fransa’ya davet edildi. Yine 2010 yılının ilk aylarında da Hollandalı alternatif grup Barana ile yaklaşık 1 aylık Hollanda turnesini gerçekleştirdi. 2010’da 40’ı aşkın müzisyen’in katkısı ile ilk albümü Soluk’u çıkardı. 11 Temmuz 2011’de Doruk Kaya ile evlendi.

Diskografi (Albüm ve şarkıları)

Animasal (2006) – Anima ile
Xenopolis – (2011) – Barana ile
Solo kariyeri
Soluk (2010)
Ütopyalar Güzeldir (2012)

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.