Sahipleri Uyurken Köpeğin Her Gece Yaptığını Görenler Gözyaşlarını Tutamadılar !!

Sahipleri Uyurken Köpeğin Her Gece Yaptığını Görenler Gözyaşlarını Tutamadılar !!

Köpeğin her geçe yaptığını göründe sizlerde göz yaşlarına boğulacaksınız. Bazı hayvan kadar olmayan insanların hayvanları tekmelediklerini gördüğümüz zaman içimiz ne kadar burkuluyor. Onların yaşam alanlarını kısıtlayan bizleriz unutmayalım.

Köpekler bizim binlerce yıllık dostumuz, yol arkadaşlarımızdırlar…

Bizim duygularımızı en iyi anlayan ve yorumlayan canlılardır. Bizi tüm kalpleriyle severler ve tek istedikleri başlarının biraz okşanması, biraz kalp çarpmasıdır.

Amerika’daki ailenin sahiplendiği köpeğin hikayesi onların bize duyduğu güvenin önemini gösteriyor.

Ailenin barınaktan sahiplendiği ve daha önce terk edilmiş olan bu köpek kısa sürede onların en sevilen üyesi haline geldi. Numaraları kısa sürede öğreniyor, aileye neşe katıyordu. Kısacası köpeğin aileye katılmasından herkes çok memnundu.

Ama bir süre sonra köpek tuhaf davranışlar sergilemeye başladı. Aile uyuduğunda yatak odasına geliyor, sabaha kadar uyumayıp aileyi izliyordu.

Aileden biri uyandığında ise dolu gözlerle ona bakıyordu.

Köpeğin içerideki kendi yatağında yatmayıp bu davranışını sergilemesi üzerine bir sorunu olup olmadığını öğrenmek adına veterinere götürüldü. Yapılan muayeneler sonucunda köpeğin herhangi bir sorunu yoktu. Fiziksel olarak gayet sağlıklıydı. Ama peki ya ruhsal olarak?

Köpeğin sahiplenildiği barınağa gidip görevlilerle görüşüldü. Köpeğin uyku problemi hakkında cevaplar aranıyordu. Bir barınak görevlisi köpeği tanıyordu ve geçmişini biliyordu.

Köpek, eski sahibi tarafından gecenin köründe uykusundan uyandırılıp uyku sersemi bir halde zorla barınağa getirilmiş ve buraya terk edilmişti. Adam çekip gitmişti ve köpek sabah uyanıp kendine geldiğinde içinde hiç olmak istemediği bir yerdeydi.

Köpeğin yaşadığı bu travma sonrası geceleri uyumayıp, sabahlara kadar neden sahiplerini izlediği anlaşıldı. Köpek uykusunda barınağa terk edildiği için tekrar uyumak istemiyor, yine barınağa terk edileceğinden korkuyordu. Gece sahiplerinden biri uyandığında ise dolu gözlerle ona bakıyordu.

Aile köpeğin onlara güven kazanması ve geceleri mışıl mışıl uyuyabilmesi için çok uğraştı.Köpeğe büyük bir yatak alıp yatak odalarına koydular ve gecelerce orada güvenle uyuyabilmesi için uğraştılar.

Haftalar sonra köpek “terk edilme” korksunu yenmeye başlamış ve aileyle birlikte uykuya dalmaya başlamıştı.Bir süre sonra da bu travmasını tamamen atlatacaktı.

Ne diyebiliriz ki, onlar birkaç fotoğraf, Instagram’da birkaç “like” değiller efendim. Sahiplendiğiniz canlının artık sizinle olacağının farkında olun ve ona göre sahiplenin.

Çünkü onlar da tıpkı bizler gibi “yaşıyor.”