Saç rengini açan ballı tarif

Saç rengini açan ballı tarif

Saçınızın rengini, saça zarar vermeden doğal yolla açmak ister misiniz? İşte yaz aylarında çok işinize yaracak o tarif…

Saç rengini açan ballı tarif: Saçınızın rengini, saça zarar vermeden doğal yolla açmak ister misiniz? İşte yaz aylarında çok işinize yaracak o tarif…

Yaz sezonunda en trend saç renkleri genelde açık tonlardır. Fakat ne yazık ki deniz, kum, güneş üçlüsü yüzünden saç telleri zarar görüyor hatta boyalı saçlar her zamankinden daha hızlı bir şekilde renk değiştiriyor.

İşte tam da bu nedenden dolayı gelin saçınızın rengini doğal yollarla açmanın yolunu birlikte öğrenelim. Böylece yaz mevsiminde saçınızın rengini korumak için sürekli kuaför sandalyesine oturmaktan da kurtulabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

– Saç kremi
– Bal
– Kap

Yapılışı:

Tek kullanım için yarım fincan kadar saç kremini bir kaba alın ve üzerine saç kreminin de yarısı kadar bal ekleyin. Bir güzel karıştırın.

Kürümüz hazır. Bu işlemi gece yatmadan önce yapıp bekleme süresini iyi değerlendirin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kremleme sırasında bu karışımı kullanın ve saçlarınızı durulamadan banyodan çıkın. Bir bone ile saçlarınızı sarın ve uyuyun. Sabah uyandığınızda saçlarınızı durulayın. Bal saçlarınızı kökten uca besleyeceği gibi ton farkı da yaratacaktır.