Prematüre Doğan Bebekler ve Sonrası

Kanadalı fotoğrafçı Red Methot, “Les Pemas” adını verdiği fotoğraf serisinde, hayatlarına prematüre olarak başlayan, kendileri küçük ama başarı hikayeleri büyük insanlara yer vermiş.

Çok çeşitli sağlık problemleri ile, tabir yerinde ise hayata 1-0 yenik başlayan minicik bedenlerin, ne denli büyük birer savaşçı olabileceklerini açıkça gözler önüne seren sergide, normal zamanından önce dünyaya gelmiş, şu anda çeşitli yaşlarda olan kişilerin ellerinde, kendi bebeklik fotoğrafları bulunuyor.

Prematüre olarak dünyaya gözlerini açan bu bebeklerin pek çoğu, zorlu süreci atlatıp normal yaşantılarına devam ediyorlar.

Bu eşsiz çalışmada, kuvöz içerisinde yaşam savaşı veren minik bedenlerin, sonrasında nasıl da gelişim gösterdiklerini, keyifle inceleyeceksiniz.

Fotoğraflardan birinde, prematüre olarak dünyaya gelen ve yıllar sonra kendisi de prematüre bir bebek dünyaya getiren anne ile oğlunu yan yana göreceksiniz… Ve daha neler neler!

Çalışma pek çok açıdan oldukça çarpıcı. Çok beğendiğim ve ilgimi çeken bu çalışmanın, sizi de etkisi alacağına eminim. Bakalım beğenecek misiniz?

Resimlerin büyük hallerini görmek için lütfen üzerlerine tıklayınız.