Para Ağacı ya da Bereket Bitkisi Olarak Bilinen Crassula Çiçeğini Evinizden Eksik Etmeyin Özellikle Borcu Olanlar…

Bitkilerin hem ruh sağlığımız hem de beden sağlığınız üzerindeki etkisi kesinlikle tartışılmaz.

Ama elbette bu bitkileri dikkatli ve bilinçli bir şekilde kullanmak gerek. Bitkilerin bu faydasının yanı sıra, maddi kısmetlerimize de yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Nasıl olacak o iş dediğiniz duyuyorum sanki. Para bitkisini duydunuz mu hiç? Latince ismi; Crassula ülkemizde mücevher veya yeşim çiçeği olarak biliniyor. İşte size para bitkisi ile ilgili muhteşem ipuçları.

Özellikle Asya’da bolluk, bereket, şans, uğur ve para getirdiğine inanılan bir bitki.

Feng Shui’ye göre evinde Crassula bitkisi olan kişinin yolları berekete ve şansa çıkar, bitkinin toprağına bozuk para koymak ise hane sahibine para ve bereket getirir.

Yaşlandıkça kalınlaşan bu ağacın yeşim yeşili yaprakları etli, parlak ve pürüzsüz bir yapıya sahip. Yeni çıkan dalları da yapraklarla aynı dokuya sahip oluyorlar ancak daha sonra kahverengiye dönüp odunsu bir yapıya bürünüyorlar.

Aynı zamanda ortamda bulunan elektro manyetik alanı da kendine çekiyor ve bu sayede bizleri zararlı manyetik alanlardan koruyor.

Çok fazla bakıma ihtiyaç duymayan Crassula çiçeğini büyük bir saksıya ekin, bu şekilde daha hızlı büyüyor. Güneşi seven, ama fazla suyu sevmeyen bu çiçeği kışın haftada 1 yazın ise haftada 2 defa sulayın. Toprağına bakın kuruduğu an su verin yalnız çamurlaşma olacak şekilde değil nemlenmesi yeterli olacaktır.

Crassula hep kuzeye bakmak ister.

Şans ve bereket getirmesinin dışında Crassula insan ruhuna ve vücuduna denge getiren, enerji veren yağlar da barındırıyor. Enerjisi güçlü ve sağlam köklü oluşları, Feng Shui bitkilerinin parayı çekme enerjisinin kaynağıdır.