Özgürlükler Kısıtlanacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgürlüklerin kısıtlanması söz konusu değil

Telekonferans yöntemiyle Türkiye’nin çeşitli illerinde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL sıkıyönetim değildir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferans yöntemiyle Türkiye’nin çeşitli illerinde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü hal uygulamasının sıkıyönetim olmadığı vurgulayarak, “Özgürlüklerin kısıtlanması söz konusu değildir. Vatandaşın ekonomik faaliyetleri değişmeyecek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bizim kardeşliğimizi ne FETO ne de onun haşhaşileri bozamayacak. Buradan Pensilvanya’daki zata ve uşaklarına sesleniyorum: eğer hukuktan yanaysanız buyurun Türkiye’ye gelin.

Olağanüstü hal sıkıyönetim değildir. Sadece demokrasinin daha iyi işleyebilmesi için özellikle bu terör örgütü mensuplarını, Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarını, hangi terör örgütü mensubu olursa olsun bunları kamudan temizlemek suretiyle devletimizi güçlü ellere teslim etme hareketidir.

Olağanüstü Hal Kanunu, valilerin yönetiminin çok daha güçlendirilmesi sürecidir. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz yine valilerimizin illerde emrinde olacak ve onlarla birlikte çalışmasını sürdürecektir. Olağanüstü hal sürecinde, temel hak ve özgürlükler noktasında asla bir kısıtlama söz konusu değildir. Böyle bir şey yoktur. Bunun garantörü biziz. Halkım çok daha huzurlu, güvenlikli olacak ve aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyecektir.