Okulda Dışlanan Çocuk Üç Arkadaşı Tarafından Issız Bir Yerde Ateşe Verildi

10 yaşındaki Kayden Culp isimli çocukla okulda hep dalga geçiliyordu. Üç çocuk onunla beraber bir yerlere gitmek istediğini söyleyince sevinçten havalara uçtu.Ancak üç çocuğun Kayden ile arkadaş olmak gibi bir gayeleri yoktu. Çocuk için acımasız bir plan yapmışlardı. Kayden, bisikletine atlayarak üç arkadaşıyla beraber takılmak için Teksas’ın Kerrville ilçesindeki etrafı çöllerle kaplı bir eve gitti.

En azından Kayden arkadaşlarıyla beraber güzel vakit geçireceğini sanıyordu. Çocukların amacıysa farklıydı. Çocuktan haber alamayan annesi polise haber verdi.

Polis ve anne, çocuğu bulduklarında gözlerine inanamadılar.

Üç çocuk, Kayden’i ateşe vermişti. Kayden derhal bir helikopterle hastaneye götürüldü. Washington Post’un haberine göre çocuklardan bir diğeri de ‘Aynısını bana da yaptılar.

Beni de yaktılar” demiş.Şüphelilerden biri hemen göz altına alındı. Polis ise yine de yangının yanlışlıkla çıktığını ve o sırada Kayden’in alevlere çok yakın olduğundan tutuştuğundan şüpheleniyor.

Kayden’in annesi Tristyn Hatchett ise ‘Bunun kaza olmasının imkânı yok’ diyerek sitem etti.Şaşırtıcı olay internette hemen yayıldı. Kayden’in akrabaları çocuğun hastane masraflarını karşılayabilmek için internette bir kampanya başlattı. Zorbalık yapılan çocuğa yardım yağmaya başladı. Aile bile şaşırdı.

Başlatılan kampanyada hedeflenen miktar 15.000 dolardı. GoFundMe ve YouCaring isimli kampanya düzenleme siteleri sayesinde ise toplamda 300.000 dolar toplandı.Anne Tristyn Hatchett, Facebook’ta “İmkanım olsa hediye ve mesaj yollayan ve para bağışı yapan herkesin elini sıkıp sarılarak teşekkür etmek isterdim” dedi.Çocuğun hala hayati tehlikesi bulunuyor. Kayden’in annesi ise oğlunun yavaş yavaş düzeleceğini umut ediyor.
Olayın ayrıntılarını aşağıdan öğrenebilirsiniz:

İnsanlık dışı bir olay! Aile, haberin daha çok duyularak ebeveynlerin çocuklarını bu konuda bilinçlendirmesini umuyor. El ele vererek akran zorbalığına son verebiliriz. Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.