Öğrenci ve velilerin isyanı üzerine bakanlık ders ziline ‘saat ayarı’ getiriyor

Yaz saati uygulamasının sürekli hale getirilmesinin ardından öğrenci ve velilerin karanlıkta okula gidilmesi yönündeki şikayetlerine ilişkin Enerji Bakanlığı’ndan geri adım gelmeyince, Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Okul saatlerinin değişmesi gündemde.

Yaz saati uygulamasının tüm yıla yayılması ve günlerin kısalmasıyla öğrencilerin alacakaranlıkta okula gitmek zorunda kalmasına öğrenci ve velilerin isyan etmesine rağmen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı geri adım atmayınca Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti.

Cumhuriyet’in haberine göre dün Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ile görüşen Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, bakanın, ders zilinin daha geç çalması ile ilgili çalışma yapılacağını aktardı.

Nazlıaka’nın, düzenleme için “Bir servis kazasını, bir felaketi mi bekliyorsunuz” dediği görüşmede bakan Yılmaz’ın ise “ders zilinin daha geç çalması için çalışma yapılacağını, tüm il milli eğitim müdürlüklerine genelge gönderileceğini, böylece sorunun il bazında çözüleceğini” söylediği öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet