Bu nasıl baba! Bu nasıl baba! “Eğer polis gelmeseydi kimseye bahsetmezdim…”

Bu nasıl baba! “Eğer polis gelmeseydi kimseye bahsetmezdim…”

Öz oğlunu kaldığı tarikata ait yurda götürürken cinsel istismarda bulunan baba G.M.B, “Altsoya karşı çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan” Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklandı. Mağdur çocuk ifadesinde, “Kötü bir şey olduğu için ve utandığımdan dolayı sıkıntılarımı paylaştığım anneme ve amcama da bu durumu anlatamazdım” dedi.

Soruşturma dosyasına göre, 14 yaşındaki lise öğrencisi, hafta içi bir tarikata ait yurtta kalırken, hafta sonları da ailesinin yaşadığı Yenimahalle’deki evine geliyordu.

28 Ocak günü yurda gitmek için babasıyla yola çıktı. Yurdun üst caddesine geldiklerinde baba G.M.B., oğlunun arabanın arka koltuğuna geçmesini istedi. Lise öğrencisi alınan ifadesinde yaşadığı olayı şöyle anlattı:

YURDA 5 GÜN GİDİYORDUK

“Biz ders çalışmadığımız için babam beni 11 yaşındaki kardeşimi ve kuzenimi tarikata ait olduğunu bildiğim bir yurda gönderiyorlardı. Bu yurda 5 gün gidiyorduk. Cumartesi- Pazar ise evde kalıyorduk. Tatil olduğu için tatilin bir haftasını evde bir haftasını yurtta geçiriyorduk. İlk hafta evdeydik. 28 Ocak 2018 günü saat 20.30-21.00 arası babamın kullandığı otomobille ben, kardeşim ve kuzenim yurda gitmek üzere yola çıktık. Kardeşimi ve kuzenimi yurda bıraktık. Daha sonra beni yurda bırakacaktı babam. Yurdun arka tarafına arabayla geçtik. Arabayı burada durdurdu. Ben o sırada arabanın ön tarafından oturuyordum. Bana arkaya geç dedi. Bir şey sormadım.Arka tarafa geçtim. (…) Daha sonra burada yaklaşık 10 dakika durduk. Polis geldi. Bizi karakola götürdü. Eğer polis gelmeseydi yurda gitmek zorunda olduğum için yurda giderdim. Bir şey yapmazdım. Bu olanların kimseye bahsetmezdim. Kötü bir şey olduğu için ve utandığımdan dolayı sıkıntılarımı paylaştığım anneme ve amcama da bu durumu anlatamazdım.”

BABA TEYİT ETTİ

Baba G.M.B de ifadesinde, oğlunun anlattıklarını teyit etti. Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, 29 Ocak tarihinde Baba G.M.B’yi “Alt soya karşı çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan” tutuklanmasına karar verdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir