‘Müslüman olmaktan gurur duyuyorum’

‘Müslüman olmaktan gurur duyuyorum’

Bella Hadid: ‘Müslüman olmaktan gurur duyuyorum’
Süper model ablası Gigi Hadid’in izinden giden Victoria’s Secret modeli Bella Hadid, dini inancı ve Filistin kökeni hakkında yorum yaptı: Müslüman olmaktan gurur duyuyorum.

Ünlü Victoria’s Secret modeli Bella Hadid, dini inancı ve Filistinli bir mültecinin kızı olmak hakkında konuştu.

Porter dergisinin yaz sayısına röportaj veren Hadid, “Babam Amerika’ya ilk geldiğinde bir mülteciydi. Dolayısıyla ablam (Gigi), erkek kardeşim (Anwar) ve benim için bu konu çok yakınımızdaydı” dedi.

20 yaşındaki model, Hollandalı model Yolanda Hadid ile çocukken İsrail’den sınırdışı edilen ve ailesiyle birlikte ABD’ye göç eden Filistinli gayrimenkul geliştirme uzmanı Muhammed Hadid’in kızı olarak dünyaya geldi.

“Babam her zaman dindardı ve bizimle dua ederdi” diyen Hadid, “Müslüman olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Bella Hadid, ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman ülkelere uyguladığı vize yasağı ve göçmen karşıtı politikalarından dolayı süper model ablası Gigi Hadid’le birlikte New York’ta yapılan protesto yürüyüşüne katıldı. Hadid, gösteride, “Hepimiz Hinduyuz, Budistiz, Müslümanız, Ateistiz, Hristiyanız, Museviyiz” yazan bir döviz taşıdı.

Protesto gösterisinden sonra Elle dergisine konuşan Hadid, pek çok insanın barış içinde örgütlendiklerine şahit olduktan sonra gelecek için iyimser hissettiğini söyleyerek şunları söylemişti:

 

“Farklı bir kökenden geliyorum. Dünyanın her yerinde inanılmaz tecrübeler yaşadım. Ve şunu öğrendim ki, hepimiz sadece insanız, hepimiz saygıyı ve nezaketi hak ediyoruz. İnsanlara, etnik kökenleri nedeniyle nezaketi hak etmediklerini söyleyerek muamele etmemeliyiz. Bu doğru değil. Merhametli olmak benim için önemli.”