Mükemmel saçların sırrı bu yağda gizli!

Zeytinyağını saça uygularken ılık veya soğuk olarak kullanabilirsiniz. Ilık zeytinyağı saç derisine daha kolay işlediğinden önerilmektedir ancak soğuk zeytinyağı da saçı ve saç derisini yumuşatmak için oldukça etkilidir. Ilık zeytinyağı için yağı geniş bir tavada 30 saniye kadar ısıtabilirsiniz. Yağı ısıtmak için diğer bir yöntem ise su dolu tencere içine cam şişedeki zeytinyağını koymak ve suyu 3-4 dakika ısıtmaktır.

Zeytinyağıyla Saç Bakımı

Zeytinyağı sadece gıdalar yoluyla tüketildiğinde değil harici olarak kullanıldığında da saçlar ve cilt için oldukça faydalıdır. Yıpranmış saçlara tekrar doğal bir parlaklık verir, aşırı kuru saç derisi nedeniyle zayıflayan kökleri güçlendirir ve saçları yumuşatarak daha kolay şekil almasını sağlar.

Zeytinyağıyla saç derinize masaj yapmak için bir kaseye aldığınız zeytinyağına parmak uçlarınızı batırarak dairesel hareketler yapabilirsiniz. Masaj, yağın saç derisini yumuşatmasını sağlarken, kan dolaşımını arttırarak köklere daha fazla oksijen gitmesini ve güçlenmesine yardımcı olacaktır. Kalan yağı kökten uçlara kadar eşit miktarda sürün. 15 dakikalık masaj sonrası yağı saçta 30 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayabilirsiniz. Yağ saçınızdayken damlamaması ve etrafa bulaşmaması için duş bonesi takabilirsiniz.

Zeytinyağıyla saç bakımı haftada 1 kez, çok yıpranmış ve kuru saçlar için haftada 2 kez önerilmektedir. Eğer saç derinize masaj yapacak kadar vaktiniz yoksa kırılan uçları güçlendirmek için sadece uçlara bir miktar zeytinyağı sürebilirsiniz.