Çocuklarınıza üzüm vermeden hemen önce üzümleri dikine doğramayı ihmal etmeyin .2 Yaşındaki Çocuk Ailesiyle Dışarıya Çıktığı Sırada Trajik Şekilde Öldü. Aile Diğer Bütün Ebeveynleri Uyarıyor.

2 Yaşındaki Çocuk Ailesiyle Dışarıya Çıktığı Sırada Trajik Şekilde Öldü. Aile Diğer Bütün Ebeveynleri Uyarıyor.

Pizza Hut’ta nefis birer pizza yemeye gitmişlerdi. İngiltere’nin Hartlepool semtinde yaşayan Abigail Wilson ve David Jenkins için o gün asla unutamayacakları bir kabusa dönüştü.

İki yaşındaki oğulları Jacob boğazına üzüm takılması sonucu vefat etti.

Jacob Jenkins vefat edeli tam iki yıl oluyor. Boğazına üzün takılan çocuğu derhal Newcastle’daki hastaneye götürdüler. Doktorlar çocuğu kurtaramadılar ve beş gün sonra Jacob vefat etti.

Arkadaşları ve komşuları çocuğu görmek için hastaneye akın ettiler. Çocuk vefat ettiğinde ise havaya sarı balonlar saldılar. Olaylar geçtikten bir süre sonra Jacob’ın annesi sosyal medyada oğlunun artık kanatları olan bir melek olduğunu ifade ettii.

Jacob’ın ölümü son derece trajikti. Ancak ender rastlanan bir vakada değildi. Üzümler, küçük çocuklarını hayatını her yıl tehdit etmeye devam ediyor ve ebeveynlerin dikkatli olması gerekiyor. Üzümler şekilleri itibariyle çocukların boğazlarına takılmaya son derece elverişli.

Neyse ki bir çözüm var. Çocuklarınıza üzüm vermeden hemen önce üzümleri dikine doğramayı ihmal etmeyin.

After hearing yet another story about a child in a coma after choking on a grape I feel a lot of people still don’t know…

Çocukların boğazlarına kolaylıkla takılabilecekler arasında üzüm haricinde başka yiyecekler de var. Parçalara bölmeden ve büyük şekilde çocuklarınıza şunlardan asla vermeyin:

  • Büyük dilim et
  • Kuru kayısı
  • Büyük sosis
  • Çeri domates
  • Portakal dilimi
  • Havuç dilimi

Bir de çocuklarınızın bir şey yerken bisiklete binmelerine izin vermeyin. Bisiklet sürerken rahatlıkla boğazlarına yiyecek takılabiliyor.

“Tedbir tedaviden iyidir” diye bir atasözü vardır. Çocuğunuzun boğazına bir şey takılırsa ve nefes alamamaya başlarsa ne yapacağınızı biliyor musunuz? İşte yapmanız gerekenler.

Jacob’ın başına gelenler umarım başka hiçbir çocuğun başına gelmez. Siz bu tehditin farkında olabilirsiniz ancak bazı ebeveynler konuya çok yabancılar. Bu yüzden yazıyı onlarla paylaşarak, olası bir faciayı önleyebilirsiniz.

Huzur içinde yat, Jacob.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir