Meyve olarak başladığı kariyerine sanat eseri olarak devam eden ananasın hikayesi

Meyve olarak başladığı kariyerine sanat eseri olarak devam eden ananasın hikayesi

Olay İskoçya’nın Aberdeen şehrinde geçiyor. İki öğrenci gayri ciddi sanat sergisini trolleyip birazcık kahkaha atmak adına çaktırmadan bir ananas bırakıyor. Fakat bırakırken bu kadar ciddiye alınacağını tahmin bile etmiyorlar. Ananas ziyaretçiler tarafından, sergideki sanat eserlerinden daha fazla ilgi gören bir sanat eseri muamelesi görüyor. Burada ananasın sanat yolculuğu başlıyor, devam ediyor ve o artık bir sanat eseri…İki üniversite öğrencisi bir sanat sergisini trollemek için ananas bırakırken epey eğleniyordu.

İşin daha ilginç yanı bu ananası insanlar epey ciddiye aldı.
İskoçya’nın Aberdeen şehrinde yaşayan 22 yaşındaki Ruairi Gray ve Lloyd Jack adındaki iki öğrenci ananası sergiye girmeden önce bir süpermarketten 1 sterline aldı.

Şakanın bu kadar ciddiye alınacağını bilselerdi daha yaratıcı bir fikir düşünecekleri kesin.

Ruairi ve Lloyd, aradan geçen 4 gün sonra tekrar sanat sergisine uğradıklarında gördükleri manzara karşısında şaşırıp kaldı.

”Sanat” diyen ananas…

Ananas serginin özel bir bölümünde, cam vitrinde sergileniyordu.

Gray, “Boş bir vitrin gördüm ve insanların gerçekten sanat eseri sanıp sanmayacağını görmek için elimdeki ananası oraya bıraktım” dedi.

Sanat festivalinin organizatörlerinden Natalie Kerr, ananası kimin vitrine koyduğunu bilmediğini ve sanatçılardan birinin sanat eseri olabileceğini düşünerek üzerinde durmadıklarını ifade etti.