Makyajla gamze yapmanın püf noktaları

Makyajla gamze yapmanın püf noktaları

Gamzeler, kadınların gülüşüne estetiklik ve çekicilik katan unsurlardan biri… Kadınlara ayrı bir çekicilik katan gamzelere aslında herkes sahip olabilir! Tek ihtiyacınız olan şey bu konuda makyaj hilelerini bilmek ve doğru uygulamak! İşte gamze sahibi olmanın püf noktaları…

Makyajla gamze yapmanın püf noktaları Gülüşe şıklık kattığı düşünülen gamzeli bir yanak için, yanakların biraz dolgun yapıda olması, gamze için iyi bir zemin oluşturacaktır.

Makyajla gamze yapmanın püf noktaları Gamzenin olması istenen nokta belirlendikten sonra, öncelikle kullanılan fondötenin ten rengi ile uyumlu olması gerekir.

Gamzeli bir yüz için yapılan makyajda öncelikle yanak bölgesine ağırlık vermek gerekiyor.

Ayrıca yanağın orta kısmının koyu renklerle belirginleştirilmesinin ardından orta kısmın açık renkle aydınlatılması gamzeli bir yüz için yeterli olacaktır.

Şeftali ve kahverengi tonlarında bir ton tercih edildikten sonra, yanak kısmında çukurluk görünümü verecek dokunuşlar sayesinde bir günlüğüne de olsa gamzeli olmak farklı hissettirecektir.
Makyajla gamze yapmanın püf noktaları Yüzde makyaj oluşturulacak yüzün hatlarının keskinleştirilmesi gerekir. Bunun için elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesine yönelik makyaj yapılabilir. Elmacık kemiklerinin alt kısmına sürülen koyu renk allık gamze oluşturmak için uygun bir zemin hazırlayacaktır.
Makyajla gamze yapmanın püf noktaları Diğer yandan allık ile belirginleşen yanak ile gamze oluşturulmak istenen nokta da daha koyu renkler tercih edilip, etrafı aydınlatıldığında, gamzesi olmayan bir bayanın bile, bakıldığında gamzeli görünmesi mümkündür.