Kulak Çubuğundaki 6 Önemli İşaret! Her bir renk farklı bir şeye işaret ediyor

Bazılarımız kulak pamuğu yardımıyla kulağımızın içindeki kiri temizlemeye çalışır. Fakat kulak kiri aslında bakterilerin ve kirin kulak kanalına girmesini engellemek için vücut tarafından üretilir. Yani aslında bu yapışkan madde kulakların temiz kalmasını, sağlıklı ve düzgün çalışmasını sağlar.

Her ne kadar önemli bir madde olsa da, kimse kulak kirini sevmez ve iğrenç bulur. Eğer kulağınızda biraz fazla kir olduğunu fark ederseniz, nemli bir pamukla silip kulağınızı yıkayabilirsiniz. Temizleme çubuğu kullanmayı tercih ederseniz kulak kanalına kadar sokmadığınızdan emin olun yoksa kulak zarına zarar verme riskiniz olabilir.

 

 

Gri renkse: Çok dert etmenize gerek yok. Çünkü bu muhtemelen tozdur. Büyük şehirlerde yaşayan insanlarda çok görülür.Bununla birlikte kir kurumuş ve çatlamış ve kulağınız da kaşınıyor ise, bu egzama belirtisi olabilir. Böyle bir durumda doktora görünmenizde fayda vardır.

 

Beyaz renk: Sizin gereken vitaminleri almadığınızı gösterir. Kulak kiri doğal bir şeydir. Olmazsa sıkıntı var demektir. Muhtemelen vitaminsizsiniz.

 

 

Koyu kahve: Bu direkt olarak stres altında kaldığınızı gösterir. Stresten uzaklaşın. Vücudunuzu dinleyin.

Kırmızıya dönük kan rengi: Bu kulak içi iltihabınızın olduğunu ya da kulak zarınızda bir delinme olduğunu gösterir. İyiye işaret değildir. Derhal doktora gitmelisiniz

Fazla sıvıysa: Ara ara kulaktan kirin çıkması normaldir ama fazla oluyorsa iltihap başlangıcıdır. Doktora gitmelisiniz.

Kokulu ise: Kesinlikle orta kulak iltihabı belirtisidir. Derhal doktora gitmelisiniz. İş ciddileşebilir.