Küçük Çocuk Beyin Travması Geçirdi – Hayatına Giren Köpek Çocuğun Hayatını Böyle Değiştirdi

Utah’nın Huntsville şehrinde yaşayan Caleb Howard küçük yaşlardayken kafa üstü düşmüştü. Olayın ardından kemikleri kırıldı ve en kötüsü de beyninde kalıcı bir hasar oluştu. Doktorlar, Caleb’in iyileşme şansının çok düşük olduğunu söylediler. Ancak babası ve nenesi, Caleb’ten umutluydu. Daha sonra Caleb, hiçbir şeye tepki vermemeye başladı.

Caleb’in tedavisi için evlerine Golden Retriever cinsi Colonel isimli bir terapi köpeği getirildi. Köpek eve gelmeden önce Caleb hiç hareket etmiyordu ve çok halsizdi. Colonel tam zamanında devreye girdi. Küçük çocuk tepki vermeye ve köpeğe sarılmaya başladı.

Caleb’in terapisti Lisa Barnes, “Caleb gibi rahatsızlık geçiren küçük çocuklar depresyona girerler. Yaşamak ve hareket etmek için bir motivasyonları yoktur. İşte Colonel de bu konuda Caleb’e yardım ediyor. Beraber oyun oynuyorlar ve uyuyorlar. Caleb’in yaşamak için artık harika bir motivasyonu var” dedi.

Caleb’in nenesi ise, “Colonel, Caleb’in hayatını değiştirdi. Daha önce hiçbir şeye tepki vermeyen çocuk, köpek eve geldiğinden itibaren canlandı ve oyunlar oynamaya başladı” dedi.

Aylarca süren terapi ve Colonel’in yardımıyla Caleb’in durumu şimdilerde çok daha iyi. Her geçen gün sağlığına kavuşuyor ve hareketleri artıyor. Caleb, Colonel’i çok seviyor ve ‘Sanırım o da beni seviyor’ diyor.

Caleb’in önünde hala uzun bir yol var. Ancak gelişme göstermesi ailesi ve sevenleri için büyük bir umut.

Caleb’in hikâyesini benzer durumdaki çocukların ailelerine ilham olması için paylaşın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir