Kolide Bulduğu Bebeği Evlat Edindi – Herkes Dünyanın En Şefkatli Babasını Konuşuyor

Dünyanın bazı yerlerinde yeni doğan bebeklerin cinsiyetleri ebeveynler için bile fark ediyor. 1980’lerde Çin’de tek çocuk politikası yürütüldü. Bu nedenle birçok çocuk daha dünyaya gelmeden alındı ve çoğu da terk edildi.Çin’de erkek çocuk sahibi olmak kız çocuk sahibi olmaktan daha değerli. Erkek çocukların ileride iş sahibi olmasına daha kolay olduğu gözüyle bakılıyor.Çin’de hala kadınlara yeterince değer verilmiyor.Birçok çift, tek çocuk politikası yürütüldüğünden ve erkek çocuk sahibi olmak istediklerinden, dünyaya gelen kızlarını kimsesizler yurduna verdi.Buna tahammül edemeyen kişilerden biri de Yu Shangzhong’du.

News Asia’dan aktarılanlara göre Yu Shangzhong ve eşi, kızlarını 35 yıl önce evlat edinmişler.

Yu Shangzhong o zamanlar 40 yaşındaymış.Dört yıl önce Yu Shangzhong sokakta terkedilen bir kız bebek bulmuş. Kolinin içine terkedilen bebeği görünce Yu bebeği görmezden gelememiş.

Yu ve eşi, sokakta buldukları bebeği evlat edinmişler. Zaman içinde toplamda 12 kız çocuk evlat edinmişler.Çift, en genç çocuklarını 1998 yılında evlat edinmişler. Kız çocuklarının arasında sadece bir haftalık yaş farkı varmış.

Çin’in Zhejiang Bölgesi’nde yer alan Wenzhou şehrinde yaşayan Yu ve eşi için hayat hiç de kolay olmamış.Eşi çalışmayan Yu, ailesine bakmak için var gücüyle çalışmış.Ailesini geçindirmek için elinden gelen het şeyi yapmış.South China Morning Post’a konuşan en yaşlı kızları Yu Caisong, “Kötü günlerimiz de oldu. Küçükken annem beni sırtında taşırdı. Bazen dilendiğimiz olurdu. İnsanlar bize para ve giyecek yardımı yapardı” dedi.

Zorlu hayat koşulları nedeniyle, Yu ve eşi yaşı en büyük kızlarını başka bir aileye evlatlık vermek zorunda kalmış.Böylelikle kızlarının daha iyi hayatları olacağını düşünmüşler. Kızlardan dördü şimdi iyi bir üniversitede okuyor ve devletten burs alıyor.Beş kızları, Yu ve eşiyle beraber yaşıyor.Aile her şeye rağmen geleceğe umut dolu gözlerle bakmaya devam ediyor.70 yaşına gelen Yu’ya ne kadar minnettar oldukları göstermek için kızları bir de altın yüzük aldı.

Buradan çıkarılacak çok ders var. Doğduğumuzdan itibaren her daim yanımızda olan ebeveynlerimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor.Yu’nun kız çocuklarına olan düşkünlüğü ise takdir edilecek türden.

Kimse tarafından bilinmese de hayırlı işler yapan kahramanımız Yu Shangzhong’un hayat hikâyesini paylaşmayı unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir