Kızının Tırnağında Tuhaf Bir Siyah Nokta Farketti – 1 Gün Sonra Hastaneye Koştu

Yaz beraberinde birçok güzel şeyi de getirir. Yüzmeye gitmek, mangal ve piknik yapmak yazın yapılabilecek en güzel aktivitelerden. Maalesef yaz gelince keneler de etrafta gezinmeye başlıyor.

Keneler sadece insanların kanlarını emmekle kalmıyorlar. Aynı zamanda ensefalit ve Lyme hastalığına da neden oluyorlar.

Geçtiğimiz yazda Ohiolu bir anne kenelerin ne kadar tehlikeli olabileceğine şahit oldu.Beka Setzer’in kızı Emmalee bahçede arkadaşlarıyla beraber oyun oynuyordu.

Emmalee bahçeden eve döndüğünde vücudunda kabarıklıklar farketti annesi. Bacakları, kolları, karnı ve koltuk altında tuhaf kırmızı noktalar vardı.Beka’nın ise gerçeğin farkına varması fazla zamanını almadı.Meğerse kızının vücudunu karınca büyüklüğünde keneler sarmış. Beka birkaç saat harcayarak kızının vücudundan 150 kene çıkardı.

Beka keneleri kızının vücudundan çıkardıktan sonra hemen kızına banyo yaptırdı. Daha sonra da çarşafları değiştirdi.Ertesi gün Emmalee’nin ateşi çıktı ve bademcikleri ağrımaya başladı. Beka hemen kızını doktora götürdü. Doktor küçük kızı Lyme hastalığı için test etti. Neyse ki test sonuçları negatif geldi. Doktorlar küçük kıza antibiyotik verdiler.Beka, başlarına gelenden sonra şimdi diğer bütün ebeveynleri konu hakkında uyarmaya çalışıyor. 2016 yılında paylaştığı gönderi milyonlarca kişi tarafından paylaşıldı.Yaz yeniden geldi ve keneler dışarıya çıkmaya başladı. Kenelerin olduğu ortamlardan kaçınmak büyük önem taşıyor.

Diğerlerini kene tehlikesi için uyarmak için paylaşmayı ihmal etmeyin.