Kiralar Yükselince İki Çocuğuyla Garajda Yaşamaya Başlayan Annenin Yeni Evi Görenleri Şaşkına Çeviriyor

Tanımadığımız insanları çok kolay yargılayabiliyoruz. Genelde yargılarımız dış görünüşe göre şekilleniyor. Bir de insanları, yaşadıkları yere göre de yargılıyoruz.Gerçek şu ki insanları görünümleri veya yaşadıkları yere göre yargılamak çok acımasızca. Ön yargılarımızı yıkıp gerçekleri gördüğümüzde çok daha değişik fikre sahip oluruz.

Hayatta kontrol edemediğimiz çok şey gerçekleşir. San Francisco Körfez Bölgesi’nde yaşayan iki çocuklu Nicole Jones da buna benzer bir şey tecrübe etti.Silikon Vadisi teknolojinin gözbebeği haline geldikten sonra Nicole yaşadığı şehir olan San Mateo’nun zenginlerle dolduğunu ve ev fiyatlarının çok arttığını gözlemledi.

Nicole bir süre sonra artan kira fiyatlarıyla evini terketmek zorunda kaldı ve sokaklarda yaşamaya başladı. Parası küçük bir garaja yettiğinden ayda 2.500 TL’ye bir garaja taşındı. Garaj küçük olsa da iki çocuğunun yaşayabileceği alana, mutfağa ve banyoya sahipti.Nicole derdini anlatmaya çalıştığında onu kimse dinlemedi. Sanki iki çocuğuyla başka bir yere daha taşınmak kolaymış gibi, insanlardan taşınmasını öneren mailler aldı.

Nicole CBS’e “Açıkçası, sokakta yaşayan insanları dilenci, uyuşturucu müptelası, alkolik ve çalışmak istemeyen insanlar olarak görmüşümdür şimdiye kadar. Çalışıyorum ve hatırı sayılır bir maaşım var. Aynı anda hem çalışmak hem çocuklarla ilgilenmek hem de evi geçindirmek beni zorladığından evsiz kaldım sanırım” dedi.Nicole, yaşadığı yerin sakinlerince hor görülüyor olabilir. Ancak sıradışı bir yerde yaşasa da çocuklarına bakıp kimseye muhtaç etmediği için çok gururlu bir anne.

Nicole ve çocuklarının yaşadığı garajı aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Herkesin başını sokabileceği bir evi olması gerektiğini düşünüyorsanız paylaşın.