Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Günümüzde en sık yapılan estetik ameliyatların başında burun estetiği geldiği aşikârdır. Bu durumdan şikâyetçi olanlar farklı nedenlerle çözüm yollarına başvurmaktadırlar.  Ancak bu kişiler her ne kadar güzel bir görünüme kavuşmak isteseler de bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu operasyonlardan sonra en çok memnun olan kişiler beklentiyi çok yüksek tutmayan kişiler olduğu gerçektir.

Gerçekçi düzeyde beklentide olmak ameliyat sonrası içinde bir avantajdır. Çünkü her estetik adayı hayal ettiği görünüme sahip olamayacaktır. Peki böyle diyoruz ama herkes estetik ameliyatı yaptırabilir mi?

Burun yapısı oldukça geniş ve uzunsa ya da kemiği kırık veya çökükse bu ameliyatı yaptıranların arasında olabilirler. Bunların yanısıra travma veya kaza sonucunda oluşan değişiklik, ucunun düşüklüğü,  aksında eğrilik olan kişiler de yaptırabilecek kişiler arasına girecektir. Ayrıca gözlük kullanımını engelleyecek derecede büyük kemer varsa veya tıkanıklık sorunu burnun şeklinden kaynaklanıyorsa bunlarda estetik ameliyatı için geçerli sebeplerdendir.

Peki, bu ameliyatı olurken beğendiğimiz başka bir burna sahip olabilir miyiz? Herkesin kıkırdağı ve dokusu farklı yapıda olduğundan dolayı bu mümkün olmamaktadır. Beğenilen bir burun o kişinin yapısına uymadığından dolayı kötü bir görüntü verebilecektir. İstenilenlerin daima beklentilerle örtüşüyor olması ameliyat sonrasında da memnun kalmayı sağlayacaktır. Ne istediğinin bilinmesi ve doktorla beraber hareket edilmesi de görünüm açısından oldukça önemlidir.

Rinoplasti, liposuction gibi diğer estetik ameliyatların arasında en zor olanlardandır. Bunun yanında oldukça titiz ve sabır gerektiren bir ameliyattır. Ameliyat sonrası sorun olma ihtimali bu uygulamayı yapan doktorun tecrübesine göre de değişim gösterebilir. Ancak çok iyi bir doktor olsa bile hastanın burun yapısından kaynaklı sorunlar oluşabilir. Burun kemik ve kıkırdaklarının son şeklini alması uygulamanın birinci yılında olur. Bu yüzden sonuç almak için saç ekimi sonrasında olduğu gibi uzun süre beklemek gerekir.

Daha fazla bilgi için; https://www.fbm.com.tr/burun-estetigi.html