‘Kazandığım tüm parayı gece hayatında yedim’

‘Kazandığım tüm parayı gece hayatında yedim’
83 yaşındaki Aydemir Akbaş, sinema filmlerinden hâlâ teklifler aldığını söyleyerek ekledi: Bu yıl dört teklif geldi ama beğenmediğim için kabul etmedim. Ölene kadar star kalacağım, gişe yapan adam olacağım.


Usta oyuncu Aydemir Akbaş, geçtiğimiz haftalarda Yılmaz Erdoğan’ın ‘Organize İşler: Sazan Sarmalı’ adlı yeni fimini vizyondayken Netflix’e satmasına büyük tepki göstermişti. Erdoğan için ‘Sinemaya ihanet etti’ diyen 83 yaşındaki Akbaş, Günaydın’dan İlker Gezici’ye konuştu.

İşte Aydemir Akbaş’ın açıklamalarından satır başları…
Öfkem Türk sineması adına… Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan gibi isimler, filmlerini dijital platformlara verirlerse Türk sineması batar.

Ben para için bir yapımcıyı bırakıp diğerine geçmem. Bana da ne büyük paralar teklif edildi, kabul etmedim, kendi grubumu bırakmadım. Dava arkadaşlarımı satmadım. Seni oraya getiren sinema. Sen sinemanın kendisine ihanet ediyorsun, dava arkadaşlarını yarı yolda bırakıyorsun.

Normalde filmin sinema macerası biter, ondan sonra satarsın. Vizyondan kalktıktan sonra istediğine satsın, isterse yaksın. Ben sinemacıların yerinde olsam dava açarım.

KAZANDIĞIM TÜM PARAYI GECE HAYATINDA YEDİM!

Sinemadan çok para kazandım. Bolluk içinde yaşadık ama gece hayatında yedim. Arkadaşına harcıyorsun, onu bir yere götürüyorsun. Adanalı ahbaplarım vardı. Hesabı onların ödemesinden bıkmıştım, para kazanınca ben ısmarlıyordum.

Pişman da değilim. Bir evim var yeter; onu kurtardım. Benim lüksüm de yoktur. “Arabam olsun, yatım yazlığım olsun” demedim. Hiç umurumda değil öyle şeyler. Eşim dostum var. Ama para ediyorsan varsın, para etmiyorsan yoksun.

Şu an başkaları para ediyor ama ben de unutulmuş değilim; dört tane teklif geldi, oynamadım. Şu an vizyonda olan bir filmden teklif geldi, senaryoyu beğenmedim. Hatta ‘Çekmeyin, batarsınız’ dedim. Çektiler, battılar.