Kasiyer Çocuk, Derdini Anlatamayan Müşterinin Sorununu Şıp Diye Çözdü. Herkes Çocuğu Övüyor.

Caleb Francis lisede seçmeli ders olarak ne Fransızca ne de İspanyolca seçti. Seramik ve sanata da düşkün olmayan çocuk tercihini farklı yönde kullandı. Caleb, seçmeli ders olarak işaret dili dersini aldı.O zamanlar farkına varmasa da seçtiği bu ders çok yararlı olacaktı.

Caleb işaret dilini öğrenmeye başladığında, bu dili öğrenmenin çok kolay olduğunu farketti. Nasıl ve nerede kullanacağını bilmese de bir gün mutlaka işe yarayacağını düşünüyordu.İki yıl sonra Caleb Taco Bell adlı taco restoranında çalışmaya başladı. Bir müşteri geldi ve ona el hareketleriyle bir şeyler anlatmaya başladı. Caleb sonradan adamın sağır ve dilsiz olduğunu farketti. İşaret diliyle ona ne istediğini sordu.

Restorandaki diğer müşteriler Caleb’in müşteriyle işaret diliyle anlaşmasına çok şaşırmıştı. Hatta bir kişi telefonuyla o anları kaydetti. Kaydeden kişi videoyu sosyal medyada paylaştı. Paylaşır paylaşmaz binlerce beğeni aldı ve yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Videoyu izledikten sonra restorana gelen her müşteri, Caleb’in yaptığı şey için onu övdü.Caleb’in patronu, bu tür yetenekleri olan birisini işe aldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.Patronu ABC’ye “Videoyu gördüğümde Caleb’le çok gurur duydum. Müşterilerle o kadar yakından ilgileniyor ki…” dedi.
Caleb’in ise mütevazi tavırlar sergileyerek yaptığının sıradan bir iyilik olduğunu söyledi.Caleb, “İnsanlar, ‘Adam senin sayende kolaylıkla sipariş verebiliyor. Sen bir kahramansın!’ diyorlar. Anlamadıkları şey ise ben işaret diliyle konuştuğum kadar normal konuştuğumda da müşterilerimle ilgileniyorum.” dedi.
Caleb’in videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Duygu yüklü hikayeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.