Kardeşini öldüren abla hakkında karar çıktı!

Kardeşini öldüren abla hakkında karar çıktı!

Kardeşini öldüren abla tutuklandı
İzmir’in Bayraklı ilçesinde tartıştığı kız kardeşi Aysel Okumuş’u bıçaklayarak öldüren Günay Talay çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde Geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen olayda, evli ve 2 çocuk annesi Günay Talay (25), Bayraklı’daki evinde, kız kardeşi Aysel Okumuş (19) ile ailevi meseleler nedeni ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi ile Günay T. mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla konfeksiyon atölyesinde çalışan kardeşi Aysel Okumuş’u göğsünden bir defa bıçakladı. Genç kız bıçak darbesi ile ağır yaralanırken kavgayı sonradan gören aile, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, aşırı kan kaybeden Aysel Okumuş’a ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulans ile Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Burada tedavi altına alınan Aysel Okumuş yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

ABLA TUTUKLANDI

Polis ekiplerince gözaltına alınan cinayet zanlısı ev hanımı Günay Talay Cinayet Büro Amirliği’nde verdiği ifadede “Mutfakta elimde bıçakla domates doğruyordum. Kardeşimle konuşmaya başladık. Nişanlısından ayrılacağını ve başka bir sevgilisi olduğunu söyledi. Aile fertleri de bu yüzden bana tavır aldı. Bu şekilde yapmamasını söyledim. Banyoya gidip gözlüklerini taktı ve evden çıkmak istedi. Gitmemesini söyledim. İki elimi sıktı. Canım çok yandı. Onun gitmesine engel olmak istedim. Kollarımı tutmak için ikinci kez hamle yapınca, bıçak birden göğüsüne saplandı. Ben böyle olmasını istemezdim” dediği öğrenildi.

İfadesinin ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen Günay T. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.