Kanser Hastası Kızını 1 Yıl Önce Kaybetti. Tanımadığı Birinin Verdiği Şey Anneyi Gözyaşlarına Boğdu.

Alice Pyne sayılı günleri kaldığını öğrendiğinde henüz 16 yaşındaydı. İngiliz kıza Hodgkin lenfoması teşhisi koyulmuştu. Hodgkin, bir akyuvar türü olan lenfositlerde başlayan bir lenfoma türüdür. Alice, annesi Vicky’den ebediyen ayrılacağını bildiğinden, ona unutamayacağı bir hediye vermek istedi.

Bir yıl sonra Alice hayatını kaybetti. Annesine, iki kalpli kolye ucu olan bir kolye bıraktı hatıra olarak. Kalplerden birinde kendi diğerinde ise kız kardeşinin parmak izi vardı. O günden beri anne bu yadigara gözü gibi baktı. Kolyeyi takınca kızını hep yanında hissettiğinde kolyeyi hep boynunda taşıdı.Ancak annenin New York’a yaptığı bir yolculuk esnasında çok kötü bir şey oldu.

Vicky, Manhattan caddelerinde dolaşıyordu. Kadın kızını her özlediğinde parmak izinin bulunduğu kolyeye dokunuyordu. O gün kolyeye tekrardan dokunmak istedi. Ancak kolye yerinde yoktu…

Kolye, Manhattan’ın dar sokaklarından birinde gezinirken yere düşmüş olmalıydı. Vicky, yürüdüğü yolları hatırlamaya çalışarak her yeri kontrol etmeye başladı. Birkaç saat sonra kolyeyi asla bulamayacağını anlayınca bütün umutları kayboldu.

Vicky, İngiltere’ye dönünce son çare olarak Facebook’ta reklam verdi. Reklamda, kolyeyi gören olup olmadığını sordu.

Vicky, çok da umutlu değildi. Birisi bulsa bile kolyeyi iade etmesi fikri çok inandırıcı gelmiyordu. Üstelik New York’ta yüz binlerce insan yaşıyordu ve Facebook’taki reklamı hepsinin görmesi olasılığı çok düşüktü.Ancak bir mucize gerçekleşti!

New York’ta yaşayan Freddy Ortiz yorgun bir iş gününün ardından Facebook’ta zaman geçiriyordu. Ardından, arkadaşının paylaştığı bir gönderiyi gördü. Acaba bu kolye Freddy ve eşi Emelie’nin yolda bulduğu kolye olabilir miydi?

Çift hemen Vicky ile iletişime geçti. Kayıp kolyenin onlarda olduğunu söyledi. Vicky müjdeli haberi duyunca sevinçten havaya uçtu. Vicky, NBC’ye “Kolyenin fotoğrafını görünce ‘Aman Allah’ım! Buldum!’ diye bağırdım dedim” diye demeç verdi.

Kolye sağ salim kadına geri döndü. Vicky, merhametli çift sayesinde kızından kalan tek anısına kavuştu.

Olayın gelişimini aşağıdan izleyebilirsiniz:

İnternet doğru kullanıldığında çok yararlı bir araç. Freddy ve Emelie sayesinde Vicky kızından kalan tek hatırasına kavuştu. Hikayeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.