Kanser Hastası Eşine Ve 4 Çocuğuna Garsonluk Yaparak Bakıyordu – Kendisine Bırakılan Bahşişi Görünce Gözlerine İnanamadı

İnsanlar sevdiklerine kavuşabilmek için dağları delip kıtaları aşabiliyorlar. Dört çocuk annesi ve garsonluk yapan Jessica için de bu kişi kanser hastası olan eşi Robert’ti. Eşinin kaldığı hastanenin evlerinden çok uzak olması ve maddi durumlarının kötü olması nedeniyle Jessica eşini çok sık göremiyordu.

Ancak öyle bir olay gerçekleşti ki Jessica’nın hayatı sonsuza dek değişti.

Jessica ve Robert lise yıllarında tanıştı. Birbirlerine deliler gibi âşık olan çift kısa sürede evlendiler ve dört çocukları dünyaya geldi.

Ancak dördünce bebekleri dünyaya geldikten sonra her şey değişti.


Robert’a testis kanseri teşhisi koyuldu. Kanser, daha sonra midesine ve akciğerine sıçradı.

Robert çok hastalandı ve 650 kilometre uzaktaki bir hastaneye götürüldü.


Yerel bir restoranda garsonluk yapan Jessica her daim eşinin yanında oldu.

Sabah 4:30’da yola çıkıp 650 kilometre ötedeki eşinin kaldığı hastaneye giderdi. Geceleri ise otelde kalacak parası olmadığından aracında uyurdu.


Jessica’nın hayatına ise daha sonra Kimberly adındaki bir melek dahil oldu. Kendisi Jessica’nın okuldan öğretmeniydi. İlerleyen yıllarda ise kendisine annelik etti.

Kimberly, bir zamanlar öğrencisi olan Jessica’nın ne kadar iyi birisi olduğunu biliyordu ve olayı öğrenince harekete geçti. Hemen yerel bir televizyon kanalını aradı.


Gizli kameralar yardımıyla yerel televizyon kanalı Jessica’nın işte geçen hayatını kaydetti. Jessica, televizyon kanalından gelenlere servis yaparken hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı.


İlk olarak o kişilerden biri Jessica’ya 200 dolar bahşiş verdi. İkinci kişi ise 300 dolar. Üçüncü 500, dördüncü de 1.000 dolar bahşiş verdi.

Jessica gözlerine inanamadı. Minnettarlığının göstergesi yanağından süzülen mutluluk gözyaşlarıydı. Hayatında sonunda güzel bir şeyler olmuştu. Ancak hepsi bununla sınırlı değildi.

Kimberly ve yerel televizyon kanalı durumu FOX5 Surprise Squad televizyon programı yapımcılarına anlatmıştı. Onlar da buraya gelerek 10 bin dolar ve yeni bir araç verdiler. Bununla da yetinmeyen program yapımcıları Jessica’ya ayrıca eşini ziyaret ettiği günlerde kalabileceği otel için sınırsız ödeme yaptılar.

Dört çocuk annesinin hayatı bir anda değişti. Artık kanser hastası eşinin yanına daha sık gidebilecek ve gittiğinde de kalacak bir yeri olacaktı.

Gerçekten de harika bir iyilik örneği. Jessica’nın sonunda eşini istediği zaman ziyaret edebilecek olması çok güzel. Dokunaklı hikâyeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir