Kahve Süsleme Sanatı

Kahve Süsleme  Sanatı

Ülkemizde oldukça ilgi çeken kahve süsleme sanatına yer vermek istiyorum..Birbirinden güzel desenlerin işlendiği kahveler artık biraz daha keyifli olacak size sunuluş şekli dolasıyla.. Kahvenin üzerinde oluşturulan köpüklerle çizilen resimler kahve keyfinizi ikiye katlayacak.. Basit bir örnekle sizlerede bu hakkında birazda olsa bilgi vermek istiyorum..
Süsülü bir kahve yapmaka istediğinizde ihtiyacınız olacak malzemeler
Kahve yarım yemek kaşığı
Kakao 1 kahve kaşığı
Ligth yoğurt 150 gr kadar
Toz tatlandırıcı yarım çorba kaşığı
Gelelim kahvemizi süslemeye.
Yukarıda saydığımız malzemeleri köpük haline gelinceye kadar mikserde çırpın, bir tülbent yardımı ile kalan suyunu süzün ve köpük kısım tülbente kalsın, kahvenizi yapın bu tarif espresso türü tüm kahveler için geçerlidir.. Kahvenizi hazırladıktan sonra köpüğü kahvenizin üzerine dökün, süsleme işine gelince hayal gücünüze ve el becerinize dayalı olarak süsleyin ve afiyetle için yada ikram edin.. Ne şekilde çalışıldığını görebilirseniz diye birde video ekledim izleyerek sizde harikalar yaratabilirsiniz 🙂
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.