KAFASI KIZAN TÜRKİYE’DEN GİTMEK İSTİYOR

KAFASI KIZAN TÜRKİYE’DEN GİTMEK İSTİYOR
GİDİYORUM BU ÜLKEDEN!!
Gösteri dünyasının bazı ünlüleri canları sıkılınca çareyi ‘Türkiye’den gitmekte’ buluyorlar. Bazıları gerçekten gidip başka ülkelerde bir süre “soluklanıyor”. Bazıları da son anda gitmekten vazgeçiyor. İşte ‘kafası kızınca’ gitmek isteyen o ünlüler.

O ARTIK İNGİLTERE’DE YAŞIYOR
Aysun Kayacı da zaman zaman yurtdışına ‘kaçmayı’ planlayan ve bunu dile getiren ünlülerden biriydi.
Kayacı önce 2009 yılında Haydi Gel Bizimle Ol adlı programda babasına olan öfkesini dile getirip “Onun yüzünden ABD’ye yerleşeceğim” demişti.
Kayacı daha sonra ABD’de Harvard üniversitesi’nde konuk öğrenci olarak kısa bir süre eğitim gördü.
Daha sonra yurda dönen Kayacı bir kez daha Türkiye’yi terk etti. Kayacı şu sıralar Londra’da yaşıyor. Orada yaşayan bir Türk işadamıyla evlendi. Orada kendine yeni bir hayat kurdu.

TOKYO’YA YERLEŞMEK İSTEDİ
Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yazdıkları yüzünden başı derde giren Fazıl Say da Türkiye’den gitmek istediğini açıklamıştı.
Say, yine sosyal paylaşım sitesinde takipçilerine Japonya’nın başkenti Tokyo’ya yerleşmek istediğini yazmıştı.
Say “Nerede yaşadığımız aslında çok önemli değil. Kim olduğumuz ve ne yaptığımız önemli, Berlin, New York ve İstanbul gibi metropollerden sonra Tokyo” diye yazdı.
Say Japonya’nın kendi memleketinden sonra içsel olarak bağlı olduğu ikinci ülke olduğunu da belirtti..

TERK ETMEYİ PLANLAYAN ÖYLE ÇOK İNSAN VAR Kİ
Ünlü modacı Yıldırım Mayruk da bir süre önce asistanı Barbaros Şansal ile birlikte Türkiye’yi terk etmeyi planladığını söyledi.


Mayruk, 2 yıl içinde bütün işlerini devredip İsviçre’ye yerleşmeyi planladıklarını açıkladı.
Barbaros Şansal da “Yıldırım Bey buradaki durumdan rahatsız. Şirketin transferi, yatırımlarımızın nakledilmesi gibi konuları halledeceğiz. Koleksiyonları satıyoruz. Mesleki açıdan zaten Türkiye artık giyinmiyor. Ya soyunuyor, ya da tesettürle örtünüyor. Ötesi yok. Kıbrıs ve İsviçre ayağında yaşamayı düşünüyoruz. Yazları Kıbrıs, kışları İsviçre’de olmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.
Şansal, bir çok başka ünlünün de Türkiye’yi terk etme planları yaptığını söyledi.

SONRADAN “YANLIŞ ANLAŞILDIM” DEDİ
Buse Terim de sosyal paylaşım sitesine yazdığı bir cümle yüzünden kısa süreliğine de olsa “Türkiye’yi terk edenler” kervanına katıldı.
Sosyal medyada uğradığı hakaretlerden bunalan Terim sayfasında ” Yine yeniden gitmek istiyorum buradan” notunu yazdı.Bu cümle yüksek öğrenimini New York’ta alan Terim’in oraya geri dönme isteği olarak algılandı.

GÜZEL ÜLKEMDEN GİTMEK İSTİYORUM
Yaşadığı mali sorunlar yüzünden sürekli başı derde giren, cezaevi deneyimi bile yaşayan Haluk Levent de bir dönem çok bunalınca Türkiye’den gitmek istediğini söylemişti.
Tefecilerden borç aldığı için mafya ile de sorunlar yaşayan Levent “Defalarca ölüm tehdidi aldım. Ama sanki mafya benmişim gibi yansıttı basın. Tüm bu olaylar yüzünden güzel ülkemden gidiyorum” diye konuştu.Levent, sadece mahkeme günlerinde duruşmalara katılmak için Türkiye’ye geleceğini de söyledi.
Ancak, Levent de Türkiye’yi terk etmedi.

HABERLERE KIZDI
2009 Türkiye Güzeli Ebru Şam da hakkında çıkan haberler yüzünden bir dönem Türkiye’yi terk etmeye karar verdiğini söylemişti.
Şam’ı bunca kızdıran ise her gün bir başka ünlüyle birlikte olduğunun yazılmasıydı. Özellikle adının Kıvanç Tatlıtuğ ile anılması onu isyan ettirmişti.
Bir dönem Kıvanç Tatlıtuğ, bir dönem Burak Özçivit ile birlikte olduğu ileri sürüldü Şam’ın.
Hakkında çıkan söylentileri kabul etmeyen Şam; “Kıvanç’ı tanımam. Burak da arkadaşımın eski sevgilisiydi diye konuştu.
Sadece Seda Sayan’ın oğlu Oğulcan Engin ile ilişkisini kabul etti. Zaten bu ilişki de bir süre sonra bitti.
Şam, adının birlikte anıldığı Tatlıtuğ’u sadece o sıralar gündemde olan Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül olarak tanıdığını söyleyip ” Kim, neden böyle bir dedikodu çıkardı, onu da bilmiyorum. Ama bu haberler hem beni hem de ailemi çok üzdü. Bir genç kıza böyle çamur atılmaz ki. Neden böyle çirkin şeyler yapılıyor, anlamıyorum. ınsanlar kendi kafalarında bir hayal yaratıp, bunu gündeme getiriyorlar. Bir şey ortaya atılıyorsa, ispatı da olmalı…” diye isyan etmişti.

KAFASINI DİNLEMEK İÇİN MEMLEKETİNE GİTTİ
Ivana Sert’in başına gelen ise başka türlü bir kaçış. Özetle Ivana Sert’inki sürekli değil geçici bir kaçıştı.

GÜNEY AFRİKA’YA YERLEŞECEKTİ
İbrahim Tatlıses’in 30 yıllık hayat arkadaşı Derya Tuna, İbo’nun Ayşegül Yıldız ile aniden evlenmesinden sonra üst üste yaşadığı sıkıntılar dolayısıyla Güney Afrika’ya taşınmayı planlamıştı.Oğlunu eğitim için ABD’ye yolladıktan sonra Tatlıses Kebap’ı da devredip ülkeden ayrılmayı planlamıştı Tuna.
Cape Town’da yaşayacağını söyleyen Tuna “Türkiye’de her yere kilit vuruyorum, evimi de kapatıyorum. Çok az bir işim kaldı, ondan sonra yepyeni bir hayat beni bekliyor. Güney Afrika’da hayatımda bembeyaz bir sayfa açacağım ve çok mutlu olacağım” demişti. Ama o da Türkiye’yi terk edip Güney Afrika’ya yerleşmiş değil.

TARKAN BİRAZ ORADA, BİRAZ BURADA
Türkiye’yi kısmen de olsa terk eden ünlülerden biri de Tarkan. Ünlü şarkıcı uzun süredir biraz ABD’de biraz Türkiye’de yaşıyor. Megastar Türkiye ile bağlarını hiçbir zaman tam olarak koparmadı.Albüm çıkarmak ve konserler vermek için sık sık Türkiye’ye geliyor. Sonra yine ABD’ye gidiyor. Şimdi de evlendiği Pınar Dilek ile birlikte bir süreliğine Almanya’da yaşamayı planladığı konuşuluyor.

HAKKINDA ‘ÖLDÜ’ SÖYLENTİSİ BİLE ÇIKTI
Ekranların Kuşum Aydın’ı da bir dönem Türkiye’yi terk edip Hollanda’ya yerleşmişti. Aydın tam 4 yıl boyunca Türkiye’de müzik piyasasından da ekrandan da uzak kaldı. Babası ve anneannesinin ölümünden sonra Hollanda’da yaşamaya başlayan Kuşum Aydın bu süreçte tanık olduğu vefasızlıklardan da dert yanmıştı. Kuşum Aydın “Tüm bu ikiyüzlülerden kaçmak için Hollanda’ya gittim” demişti.
Hakkında çıkan ‘öldürüldü’ söylentilerine de “Kim, neden çıkarıyor bunları” diye yanıt vermişti.
Kuşum Aydın, döndükten sonra yaptığı bir söyleşide “Bir dönem gözümü para hırsı bürümüştü. Eskiden herkese selam verirdim. Ünlü olunca kendimi bir şey sandım. Bunların hepsi bana bir ders oldu. Kimsenin beni tanımadığı bir ülkede huzurlu bir hayat sürdüm” demişti.

GÜNDE 3- 5 KEZ TÜRKİYE’Yİ TERK EDİYORUM
Müjde Ar da tüm bu ‘kaçma’ isteğini esprili bir şekilde dile getirmişti.
Fazıl Say’ın açıklamasından sonra “Ben de gün içinde bir kaç kez Türkiye’yi terk etmeyi düşünüyorum” yorumunu yapmıştı Ar. Sonra da şunları söylemişti:”Sabah 6.30’da kalkıyorum köpeğimi gezdirmek için. Cebimde poşetim… Köpeğim bir şey yaparsa temizlemek için. Sonra bir bakıyorum biri köpeğine yolun ortasında yaptırmış bırakıp gitmiş. İlk terk etme nedenim bu…
Sonra eve geliyorum. Gazetelere bakıyorum. Üç-beş kez de orada terk ediyorum.
Televizyon seyrederken de öyle. Mesela buraya gelirken Maslak’ta trafikte takılınca bas bas bağırmak istedim ‘gitmek istiyorum’ diye.””Ama akşam üstü burnuma taze simitle irmik helvası kokusu gelince ‘yok iyi burası, kalayım ben burada’ diyorum. Kolay mı öyle gitmek!”

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Arif ibrahim Topal 10 Mart 2017

zaten, karnı doyan gidiyor, bence gidene THY bedava uçak kiralasın
hiç olmazsa, sektöre yeni sanatcılar ve eserler dahil olur;
ARİF HOCA