İşte ‘Dünyanın en güzel kızı’nın son hali

İşte ‘Dünyanın en güzel kızı’nın son hali
Dünyanın en güzel kızı ünvanına sahip model Kristina Pimenova 12 yaşında…

Rusya’nın başkenti Moskova’da yaşayan Kristina Pimenova, hem dünyanın en küçük mankeni hem de dünyanın en güzel kızı olarak biliniyor.
Kristina , eski futbolcu Ruslan Pimenov ve model Glikeriya Shirokova’nın ikinci kızları olarak 27 Aralık 2005 yılında dünyaya geldi.
Mankenlik yaptığı ajansa kızını da getiren annesi, ajanstakilerin dikkatini çekmesi ile bazı çekimlerde küçük kızı kullanmaya başlamışlar.
Küçük kızın olağanüstü yeteneğini farkeden ajans, kendisiyle sözleşme imzalamış.
Women Daily Magazine tarafından ‘Dünyanın En Güzel Kızı’ unvanını alan Kristina, 4 yaşından beri Vogue, Roberto Cavalli ve Armani gibi dev markalar için podyumda yürüyor.

Pimenova’nın hızlı yükselişi, takipçilerini ve psikologları ikiye böldü.
Sydney Çocuk Psikoloji Merkezi’nden psikolog doktor Fiona Martin, ‘Bazen sınırlar görünür şekilde çizilmelidir. Bu yaştaki çocukların inançları çok kırılgandır ve kendi karar mekanizmaları henüz gelişmemiştir.
Medya ve reklam dünyası, kullandığı imgeleri kendine göre kodlar. Ebeveynler çocuklarının cinsel bir obje gibi algılanması konusunda gözüaçık davranmalıdır’ diyerek durumun anormalliğinden bahsediyor. Bunlar ilerde onun benlik saygısına zarar veri tüm hayatını bozabilir’ görüşünde bulundu.