İran’da düşen özel jette 7 arkadaşıyla birlikte yaşamını yitiren Mina Başaran’ın son paylaşımları yürekleri dağladı

İran’ın güneydoğusundaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde, Başaran Holding’e ait olduğu belirtilen özel bir Türk uçağının düştüğü bildirildi. İş adamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran’ı ve arkadaşlarını Dubai’deki bekarlığa veda partisinden İstanbul’a getirdiği öğrenilen uçakta 11 kişinin bulunduğu ve kurtulan olmadığı öğrenildi

Uçağın Başaran Holding’e ait olduğu belirtildi.

Uçaktaki yolcuların bekarlığa veda partisinden dönen Hüseyin Başaran’ın kızı Mine Başaran ve 7 kız arkadaşı olduğu öğrenildi.Mine Başaran’ın kız arkadaşlarıyla Dubai’ye ‘bekarlığa veda partisi’ne gittiği ve dönüşte korkunç kazanın yaşandığı ifade edildi.

MİNA BAŞARAN KİMDİR?

Başaran Grubu’nun yönetim kurulu başkanı iş adamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran, 28 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Mina Başaran, 2014’te Başaran Grubu’nun yönetim kurulu üyesi oldu.


Başaran Ailesi’nin iki çocuğundan biri olan ve eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde alarak, Londra’da master yaptı.


Başaran Holding’in patronu Hüseyin Başaran,inşa ettiği bir projeye kızının adını vermişti


Mina Başaran, 14 Nisan’da Murat Gezer ile evlenecekti.


HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Özel uçakta yer alan isimler belli oldu. 2 pilot, 1 hostes ve 8 yolcudan oluşan isimler şöyle: Mina Başaran, Jasmin Baruh Siloni , Liana Hananel, Sinem Akay, Asli İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun.
Hostesin ismi Eda Uslu.
Pilotların isimleri ise Beril Gebeş ile Melike Kuvvet.

UÇAĞA BÖYLE BİNMİŞLERDİ

Mina Başaran ve arkadaşları perşembe sabahı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kalkıştan önce bu pozu vermişti.

PİLOTLAR DA KADINDI

Kaptan pilot Melike Kuvvet, Hava Kuvvetleri’nde 2003’te teğmen rütbesi ile pilotluğa başlamıştı. Yüzbaşı olduktan sonra ayrılmış özel sektöre geçmişti. Yardımcı pilot Beril Gebeş ithalat-ihracat işiyle uğraşırken uçuş okuluna gidip geçen yıl pilot lisansı almıştı. Hostes Eda Uslu’ydu