İki sevgili evlenmeye karar verdiler ancak paraları mağaraya yetti. 1 euro’luk mağarayı suite çevirdiler

Evlilik planı yapan Alexis Lamoureux ve Lotte van Riel adlı çift, ev kredisi, taksitler peşinat, düğün takıları planlarının aksine kendilerine 1 euro’ya bir mağara almış ve onu baştan yaratarak adeta bir saraya çevirmiş.

Genç çift Alexis Lamoureux ve Lotte van Riel pek çok gencin anlayabileceği sıkıntılar içindeydiler. Düzenli bir işleri olmaması, ev kiralarını ödeyecek para bulamamaları gibi…

Bir gün bir açık arttırmada, Fransa’nın Loire Vadisi‘nde sadece 1 Euro’ya bir mağara ev satın aldılar. Satın aldıklarında mağaranın içi evden çok kocaman bir çöplüğe benziyordu.
Burayı tekrar bir eve benzetmek üzere kolları sıvayan çifti maddi ve manevi zor bir süreç bekliyordu.


Mağarayı dönüştürecek paranın “P”sine sahip olmayan çift 25.000 Euro‘luk kredi için on tane banka dolaştı.

Lakin düzenli bir işleri yoktu ve tüm bankalardan olumsuz cevap aldılar. Çift, sonunda çareyi Alexis’in babasının restoranında çalışmakta buldu.

Sevgililer tam üç yıl burada çalışarak para biriktirdiler. Nihayet gereken parayı biriktirdiklerinde kanalizasyon veya elektrik namına hiçbir şeyin olmadığı bu mağarada aylarca sürecek bir çalışma onları bekliyordu.

12 ayda mağarayı yaşanılır bir hale getirmek için aklınıza gelebilecek tüm ayrıntıları tamamladılar. Bu dönüşüm onlara tam 35.000 Euro‘ya mal oldu.


İşte o mağaranın eski ve değişim sonrası halinden kareler…