‘İğrenç’ Görünüyor Diye Kimse Kediye Dokunmuyordu – Bir Kadın Kediyi Böyle Değiştirdi

Kendisini tebrik ediyoruz!

Kimse Valentino ismindeki kedinin yanına bile yaklaşmak istemiyordu. Tüyleri kirden birbirine yapışmış, gözleri neredeyse kapalı ve enfeksiyon kapmış haldeydi.Onu hayatta tutabilecek olan tek şey insanlardan gelecek yardımdı.

Neyse ki hayvanseverlerden biri imdadına yetişti. Valention’yu dış görünüşüne göre yargılamayıp yüreğinin ne kadar temiz olduğunu gördü.Elaine Seaman’ın sokak kedisini severkenki görüntüleri internette hızla yayıldı.

Valentino sokaktan kurtarıldığında çok kötü haldeydi. Kemikleri sayılıyordu ve uyuza yakalanmıştı. Göz kapakları öyle şişmişti ki gözlerini açamıyordu.

Dış görünüşünden dolayı kimse Valentino’yla ilgilenmiyordu. Köşede bir başına öylece kendisini kurtaracak kişiyi bekledi. Elaine Seamans zavallı kedinin yardımına yetişti.

Elaine, The Dodo’ya “Minik patisini havaya kaldırıp miyavlamaya başladı. Sanki ‘Bana yardım et!’ diyor gibiydi” dedi.Elaine, Valentino’ya yardım etmeye karar verdi. Kedi de hemen kafasını kadının omzuna koydu.

Elaine, “İşte o zaman onu hayata döndürmeye karar verdim” dedi. Valentino hemen Leave No Paws Behind’ın kurucusu olan arkadaşı Toby Wisneski’yi aradı. Telefonda kedinin miyavlama sesini duyan arkadaşı dayanamayıp yardım etmeye karar verdi. Toby hemen Valentino’yu aldı hayvan hastanesine götürdü.

Valentino kötü görünse de geleceği çok parlaktı. Gün geçtikçe iyileşmeye ve herkesi şaşırtmaya başladı. Toby, “Kalbi çok temiz bir kedi. Kendini sevdiriyor. Yardımlara minnettar olduğunu gösteriyor. Artık güvende olduğunu da biliyor” dedi. Valentino’nun fotoğrafını internette gören Tania Menjivar ismindeki bir hayvansever onu sahiplenmeye karar verdi.

Valentino’nun sokaktan kurtarılışının üstünden bir yıl geçti. Bugün böyle görünüyor:

Değişimi gerçekten inanılmaz! Valentino ve Elaine’nin fotoğraflarını görüp de etkilenmemek elde değil. Kendisine yeni sahibiyle mutluluklar diliyoruz!

Fotoğraflardan etkilendiyseniz paylaşmayı unutmayın.