Hemen Arabadan İn

(Aşağıdaki olay ismini vermek istemeyen bir üyemizin başından geçmiştir. Diğer insanların dikkatli olması için bizden paylaşılmasını rica etmiştir.)

TEKIRDAĞ bölgesinde işinden çıkıp, otobüsle evine gitmekte olan genç bir bayanın telefonu çalmış. Genç bayan telefonunu açmış. Arka fonda telsiz sesleri duyuluyormuş. Telefona çıkan bir erkek , emniyetten aradığını söylemiş ”Bulunduğunuz yeri hemen bildirin. Size soracaklarımız var.

Bulunduğunuz yere gelip, sizi alacağız ” demiş. Genç bayan, bulunduğu otobüsün içinde çok tedirgin olmuş, panik yapmış. Telefondaki şahsa, ”Otobüsteyim, evime gidiyorum ” demiş.

Kendisini polis olarak tanıtan şahıs, ”Hemen otobüsten in, bulunduğun yeri bize bildir. Gelip alacağız ” diye ısrar etmiş. Minibüste bulunan ve konuşmaya tanık olan yaşlı bir adam ,” Kızım, sen araçtan inme. En yakın polis karakoluna git , durumunu anlat. Gerekirse gelip seni karakoldan alsınlar ” diye akıl vermiş.

Telefondaki uyarı üzerine araçtan inmeye hazırlanan genç bayan , bu tavsiyeye uymuş. Önce nişanlısını bulup aramış, sonra nişanlısı ile birlikte karakola gidip, durumunu anlatmış.

Karakolda görevli polisler, genç bayanı arayanların ”Organ mafyası’‘ Üyesi olduklarını bu kişilerin Bulgaristan’dan geldiklerini, rastgele telefon numaraları çevirip, insanları ağlarına düşürmeye çalıştıklarını anlatmış.

Cep telefonundan tanımadığınız insanlar sizi arayıp, yönlerdirmeye kalkışırsa, çok dikkatli olun..

Başkalarını da uyarmak için Allah rızası için paylaşın lütfen !!!

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

gun UzunoğluEr 19 Şubat 2017

Ya kafama takılan bir şey var bir BİLEN açıklar ise sevinirim. Arayanlar rastgele numara çeviriyor fakat her ne hikmet ise aynı şehirde olan kişileri buluyorlar. Aranan numara cep telefonu ve şehir telefonu olmadığından şehir telefon kodu tutturma olasılığı olmadığına göre, ve olay gerçek olduğuna göre “pek rastgele aranmadığını” düşünüyorum, yanılıyormuyum?

Mehmet Çolak 23 Şubat 2017

Yani bu canileri ihbar etmeye gerek buluşma yerine gidip direk kafalarına sıkmak gerek bu kadar

Ekrem avuc 24 Şubat 2017

Bu kimin basina gelmisse cok urkutucu hakikatten bir organ
MAFYASI OLABILIR O HANIMI O YASLI ADAMA SUKREYSIN