Havaalanında Fenalaşan Otizmli Gence Yardım Etmek İçin Uçağa Binmeyi Reddeden Kahraman

Havaalanında vakit geçirmek oldukça can sıkıcı olabiliyor. Uçağı ertelenenler veya rötar yapanlar bunu çok iyi bilirler.

ABD’nin Teksas şehrinde yaşayan Shaina Murry’nin de başına aynı şey geldi. Ancak onun durumu biraz daha farklıydı. Uçağa binmemesinin nedeni uçağın rötar yapması değildi. Yardıma ihtiyacı olan birine yardım edebilmek için uçağına binmedi.

Şimdi Shaina’nın yaptığı hareket sosyal medyada herkes tarafından konuşuluyor.

Shaina Murry’nin uçağı Teksas’ta yer alan Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı’ndan kalkacaktı.

Kapısını ararken gözüne bir şey takıldı. Yerde durumu hiç iyi görünmeyen biri yatıyordu. Shaina adamın yanına gitti ve iyi olup olmadığını sormaya çalıştı.

Shaina Facebook’ta “Bir şeyler olduğu kesindi. Başta ne olduğunu anlayamadım. Kendisine birkaç soru sorduktan sonra hemen sağlık ekibini çağırdım” dedi.Yerde yatan Will ismindeki adam sağlık ekibi gelene kadar sürekli uçağını kaçıracağını tekrarladı. Shaina daha sonra Will’in otizmli olduğunu farketti. Hemen aklına başka bir plan geldi. Önce Will’i sakinleştirdi. Daha sonra da uçağı kaçırmayacağı konusunda onu ikna etti. Daha sonra da Will’in annesini aradı.


Ardından sağlık ekipleri olay yerine geldiler. Will’in acilen bir şeyler yemesi gerektiğini ve aksi halde uçamayacak durumda olduğunu ifade ettiler.

Ancak Shaina, Will’e yardım etme konusunda kararlıydı. Shaina, Facebook’ta “American Airlines ve sağlık ekibiyle konuştum. Uçağımın saatini değiştirmek istediğimi ifade ettim. Ayrıca yine Will’in de uçağa binebilmesi için ona bir şeyler yedireceğimin garantisini de verdim ve onlar da kabul ettiler” dedi.


İşte tam o sırada American Airlines da büyük bir jest yaparak uçağını değiştirse de Shaina’dan ekstra ücret talep etmeyeceklerini söylediler.

Ayrıca yine aynı uçak şirketi Shaina’yı arayarak, Will’in uçağının kapısını öğrendiklerinde ona haber vereceklerini söylediler. Shaina da Will’i alarak uçacağı uçağın kapısına geldiler. Mürettebat ekibi uçakta hemen Will’e müdahale etti.


“Bugün beklemediğim gelişmeler yaşandı. Ama iyi ki de yaşanmış diyorum. Lousville’den harika bir insanla tanışıp yemek yeme fırsatım oldu. Kendisini çok fazla tanımasam da altın kalpli olduğunu, annesini ve kız kardeşini çok sevdiğini öğrendim.

Bazen hepimizin yardıma ihtiyacı oluyor. Bunun yaşla, sosyal statüyle veya zenginlikle alakası yok. Bana harika bir gün geçirttiğin için teşekkürler Will!” dedi Shaina.