Hale Soygazi’nin Zaman İçindeki Büyük Değişimi

Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmış isimlerden biri; Hale Soygazi…

Şimdilerde 65 yaşında olmasına rağmen, genç kızlara taş çıkaracak bir güzelliğe sahip olan Hale Soygazi, kendisini görenleri şaşkınlığa uğratıyor.

Kısa bir süre önce, yüzüne uygulanan estetik operasyon ile gündeme gelmiş olsa da, ünlü oyuncu güzelliği ile dudak ısırtmaya devam ediyor.

En son “Kaderimin Yazıldığı Gün” adlı dizi ile ekranlarda gördüğümüz Hale Soygazi, son görüntüsü ile oldukça mutlu görünüyor.

Saklambaç Gazetesi’nin 1972 yılında açtığı Sinema Sinema Güzellik Yarışması’nda birinci olarak kariyerine adım atan usta oyuncu, daha sonra da İtalya’da düzenlenen “Sinema Güzellik Yarışması”nda birincilik elde edip Türkiye’ye döndü.

Bu tarihten itibaren birbirinden önemli filmlerde boy gösteren Hale Soygazi, Ölüme Koşanlar, Bir Kız Böyle Düştü, Bir Garip Yolcu, Mahkum gibi unutulmaz filmlerde de rol aldı.

Hale Soygazi, 1973 yılında “Çocuğumu İstiyorum” adlı sinema filminde baş rolü paylaştığı Ahmet Özhan’la evlendi ve bu evlilik maalesef kısa sürdü.

1978 yılında rol aldığı “Maden” adlı sinema filmi, usta oyuncuya Antalya Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü de beraberinde getirdi.

Hale Soygazi, bir dönem müzikle de uğraştı ama, bu dönem kısa sürdü.

Bu dönemden sonra yine çok önemli filmlerde başrol oynayarak çeşitli ödüllerin sahibi olan Hale Soygazi, halen oyunculuk kariyerine devam ediyor.

Ve güzel oyuncunun zaman içindeki değişimi görenleri şaşırtıyor.

Resimlerin büyük hallerini görmek için lütfen üzerlerine tıklayınız.