Hakan Peker, TRT Müzik’te stüdyoyu terk etti, tepki yağdı

TRT Müzik kanalında “Engelsiz sahne” isimli programa katılan ünlü şarkıcı Hakan Peker, canlı yayında şarkı söylediği sırada rejinin kendisini ekrana getirmediğini eleştirdi ve şaşırtan bir harekette bulundu.


Hakan Peker, “Seyirciyi çekeceğine beni çekmen lazım reji. Anladın mı? Yanlış yeri çekiyorsun.” diyerek sahneyi terk etti.


Hakan Peker’in bu hareketi sosyal medyada günün en çok konuşulan konularından biri oldu. İşte ünlü şarkıcı hakkında yapılan yorumlardan bazıları:


@Kocayildiz1 “Hakan Peker EGO’nu neyle besliyorsun?”


@27Ozturkkadir “Hakan Peker’in seviyesizliğini görünce rahmetli Barış Manço’ya sabah sabah bir kez daha rahmet okumak geldi içimden. Nurlar içinde uyu Barış Abi…”


@atakankurt2 “Çok büyük skandal. Hakan Peker bir anda gözümden düştü. Rezillik.”


@delimeselesi “Hakan Peker trip sendromu gibisin sevgilim. Seni çekmedim mi çekip gidiyorsun.”


@serdarsozer “En az 30 senenin birikimini 30 saniyede yerle bir etmiş… Çok şaşırdım bu yaptığına… Siz zaten müzik severlerin gönlündeydiniz, ekranda 30 saniye çıkmasaydınız ne olurdu? Bunca müzik severin gönlünden düşmek daha mı iyi?”


@yusufyrk “Yakışmadı sana”


Hakan Peker yaşananlarla ilgili sosyal medyadan gelen tepkilere cevap verdi.Peker’in Instagram hesabından yayınladığı metin şöyle:


Benim seyircime dinleyicime saygımı, sevgimi beni tanıyan herkes bilir. 30 yıldır da duruşum hep aynıdır. Bu akşam katılmış olduğum TV programında başından itibaren reji ile sorun yaşamama rağmen programa sonuna kadar devam etmeye çalıştım, yaklaşık 1,5 saat. Ancak takdir edersiniz ki ben de insanım ve benim de bir sinir sistemim var. Son şarkımın son nakaratında rejinin uyarılarımıza rağmen hâlâ beni, Eyüp kardeşimi, sahneyi görmezden gelip başka yerleri göstermesine tepki verdim.

O an uzun uzadıya bunu yayında anlatmak yerine “Reji yanlış yerleri çekiyorsun burayı çekeceksin” dedim. Bunu söyledikten sonra şarkıya devam edecek moralim kalmadığından ve programın sonuna geldiğimizden dolayı sahneyi Metin (Metin Özülkü)’e bıraktım. Konu bundan ibarettir. Öküzün altında buzağı aramanın manası yok.


Ne seyircilerime ne de Eyüp kardeşime bir saygısızlık asla söz konusu olamaz. Programa onlar için katıldım. Konuyu farklı yerlere çekip negatif algı yaratmak isteyenlere dip not: Açıkhava konserlerimde engelli arkadaşlarıma en önde yer ayırarak ağırladım. Ayrıca bugüne kadar da sayısız etkinliklerine davetli olarak katıldım. Bunları da bugüne kadar ne yayınlattım ne de dile getirdim. Böyle de yapmaya devam edeceğim.


Sosyal medyada beni ego yapmakla itham edenler bilmeliler ki; Benim ne kadar mütevazi olduğumu hatta mütevazi olduğumu bana söyleyenler de sevenlerimdir. Ayrıca sürekli ekranda olma kaygısı hiç taşımadım.

Katıldığım programlarım vardır benim. Reklam kokan hareketlere hiç işim olmadığını da tüm Türkiye bilir. ‘Hiç çizginizi bozmadınız Hakan Bey’ diyerek herkes dile getirir bunu. Sonuç olarak yaptığınız yorumları sanatçıların da insan olduklarını gözardı etmeden saygı çerçevesinde yaparsanız sevinirim. Bu konuya dair ilk ve son açıklamamdır. Saygılarımla.”