Göz altı kusurlarınıza son veren kür tarifleri

Göz altı kusurlarınıza son veren kür tarifleri

‘Her şeyi denedim ama yine göz altlarım mor, şiş ya da kırışık’ diyorsanız artık kapatıcılar da bir işe yaramıyorsa bir de bunları deneyin…

Çay kürü
Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk , şişlikleri ve morarmaları gideriyor. Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

Patates kürü
2 dilim çiğ patatesi göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekleyin. Yıkayıp kurulayın. Bu da göz altı morluklarınıza çok iyi gelecektir.

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın. Aynı zamanda 25 yaşından itibaren göz çevresi için krem kullanılmayı da ihmal etmeyin.

Göz altı torbaları için
2 çay fincanı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletin. Süzüp buzdolabında soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. 10 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Bu kür göz altı torbalarınızı yok edecektir.

Göz çevresi kırışıklıkları için
1 kahve fincanı soya yağı, 1 kahve fincanı badem yağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan önce yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.

Bonus: Bu kürleri yapmak çok zor gelirse göz altı torbası ve göz altı morlukları için sabahları gözünüze bir bant ya da bez yardımıyla buz da koyabilirsiniz.