Göğüs sarkmasını önleyen en etkili 2 doğal tarif.. Güzelliğiniz İçin Geç Kalmadan Önlem Alın!

Tüm kadınlar; uzun yıllar boyu deforme olmayan, sarkmamış ve şekilli göğüslere sahip olmak ister. Bu konuda zamana meydan okumak ise oldukça zordur. Yaş ilerledikçe sarkmalar kendini gösterir. Bunun yaşanmaması ve mümkün oldukça geciktirmek için nelere dikkat etmeli. Ve olumlu sonuç veren 2 tarifi paylaşalım.

göğüs sarkıklığının dereleleri

Göğüslerin Sarkma Nedenleri:

Göğüslerin sarkma nedenleri arasında hormonal değişimler ve kilo alıp verme çok önemli bir yere sahiptir.
Güneşlenme gibi ve aşırı sıcak sıcağa maruz kalmak ve sıcak duş alma göğüsün sarkmasına neden olan etkenler arasında bulunmaktadır.

Sarkma ve yaşlanmaya neden olan sigara kullanımı, göğüs sarkmasına neden olan önemli etkenlerden biridir. Sigara nedeniyle oksijen vücuda giremez ve cildin yaşlanıp sarkmasına neden olur.

Sütyen seçimlerinde dikkatli davranarak en doğru seçimi yapmalısınız.

Neler yapmalı:

Göğüs sarkması sorunu yaşayan kadınlar spor yapmalıdır. Göğüs bölgesinde bulunan kasları canlı tutmanın tek koşulu spor yapmak ve egzersiz yapmaktır. Özellikle şınav yöntemi ve basit ağırlık egzersizleri göğüs kaslarınızı çalıştıracaktır.

Kalsiyum ve protein bakımından zengin besinlerle beslenmeye özen gösterilmelidir. Ayrıca bol bol C vitamini alınmalıdır. Kalsiyum, C vitamini v protein cildin sıkılaşmasına katkı sağlayan önemli besin kaynaklarıdır.

Her banyo sonunda soğuk su tutmak hücreleri uyaracağı için, soğuk su sarkmanın önüne geçecektir.

Çemen Otu:

 

Çemenotu tohumları yüksek oranlarda diosgenin (kadın cinsiyet hormonu östrojenin yarı sentetik formunu elde etmek için kullanılan kimyasal) içerir.
Aktarlarda bulabileceğiniz çemen otu tozundan iki kaşık alın yoğun bir kıvam elde edene kadar su ekleyerek karıştırın. Bu karışımı göğüslerinize yukarıdan aşağıya dairesel masaj yaparak sürün ve 7-8 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın. Haftada 2 defa yapınız

2. Zeytin Yağı

Çemen otu uygulamasında olduğu gibi, zeytin yağı ile göğüslerinize masaj yapmak da sarkmasını önlemek ve dikleştirmek için çok etkili ve doğal bir yöntemdir. Zeytin yağı içerdiği antioksidan etkisi ile serbest radikallerin hasarını terse çevirir ve göğüslerin sarkmasını toparlar engeller. 10 dakika boyunca haftada 5 defa uygulayınız.