Giyim Konusunda Karizmanızı Yerle Yeksan Eden 5 Hata! Siz de bu hatalara düşüyor musunuz?

Evet genel takipçilerimiz kadınlar olsa da, hatırı sayılır oranda erkek takipçilerimizde var. Beyler! hatta bayanlar sizde, evet evet sizde, toplaşıverin şöyle..
Bu detaylar çok önemli! Karizmanız yerle yeksan olsun istemiyorsanız buyrunuz.

En çok yapılan hatalarla başlayalım:

Tişört kol boylarına dikkat!

 Pantolonun ceplerini asla ama asla doldurmayın!

Lütfen bedeninize göre giyinin!

Asla buruşuk kıyafetler giymeyin!

Askılı pantolona kemer takmayın!

Ve Diğer Giyim Hataları;

Yaşına uygun giyinmemek özellikle erkeklerin yaptığı hataların başında gelmektedir. 40-50 yaşından sonra ben tarzımı değiştirdim diyerek bandana takmak, saç uzatıp toka takmak, hatta yırtık Jean giyerek dolaşmak.

Kilolu olduğu halde slim fit gömlek giyerek, düğmelerinin büyük bir kısmını açarak göğüs kıllarının görünmesinden rahatsız olmamak.

Düğmeleri bariz olan ve yakası çok kapalı gömlekleri tercih etmeyin! Renkli, desenli ve hareketli bir gömlek üzerine yine renkli, desenli ve hareketli bir kravat takmak.
Koyu renk kumaş pantolon altına beyaz çorap giyerek oturup kalkarken çorabın sırıtmasını fark etmemek.
Pantolonuna kemer bağladığı halde, kemerin artan kısmını pantolonun briti ile kemerin britine yerleştirmeden gezebilmek ve sallanan kemer ucundan rahatsız olmamak.
Beli bol pantolon giyerek kemerle büzgülü etek gibi pantolonun belini sıkmak.
Kumaş pantolonun üzerine deri yelek giymek.
Erkek gömlek için de geçerli olmak üzere aynı gömleği iki gün üst üste giymek.
Çorabın boyu önemlidir ve çorap mutlaka pantolon renginde ya da pantolonun rengine çok yakın bir renkte olmalıdır. Yani ayak ayaküstüne atıldığında çorabın boyu et görünmeyecek şekilde olmalıdır.
Az sayıda da olsa kaliteli ve zevkli kıyafetlere para harcamalısınız. Alacağınız her erkek gömlek modelinin, sahip olduğunun pantolonlarınızla uyumunu düşünerek seçmelisiniz.
Tişört deyip geçmemelidir. Yaz aylarının cankurtaranı olan tişörtlere para harcarken paraya kıymalıdır. Diğer bir önemli konu ise üzerinde ne anlama geldiğini bilmediğiniz yazılı tişörtleri giymemelisiniz.
Gençlerde çok hoş dursa da ileri yaşlarda yırtık Jean pantolon ile gezmemelisiniz.
Erkekler kısa kollu gömlek giymek yerine uzun kolları kıvırarak giymeyi tercih etmelidir. Çünkü özellikle bol gömlek kollarından çıkan ince ve kıllı kollar nahoş bir görüntü vermektedir.
Pantolon kemersiz giyilmemelidir.
Ayakkabılar mutlaka temiz ve boyanmış olmalıdır.
Ayakkabı ile pantolon uyumlu olmalıdır.
Kumaş pantolon altına sandalet giymemelidir.
Sırf çanta taşımamak için gömlek ve pantolonların cepleri doldurulmamalıdır.
Yılın modası değişti diye gardırobunuzu boşaltmak yerine farklı kombinler deneyerek gardırobunuzu azaltmak yerine zenginleştirebilirsiniz.

Ne kadar tüysüz olursanız olun, vücudunuz ne kadar fit olursa olsun dekoltenin fazlası erkeklere yakışmıyor. Özellikle Derin v yaka tişörtler uzak durmanız gereken bir parça. V yaka tişört giyecekseniz yakanın standart bir açıklıkta olmasına özen gösterin. Ölçüyü kaçırdığınızda hoş bir görüntü olmayacağını söyleyebiliriz.
Takım elbise ile sırt çantası kullanmamalısınız. Sırt çantası spor giyim, seyahat, öğrenci çantası gibi çok amaçlı kullanılsa da takım elbise ile asla kullanılmaması gerekmektedir.
Ütüsüz pantolon ve gömlekle dışarı çıkmamalısınız. Özellikle iş ortamında ütüsüz kıyafet olumsuz imaj yaratmaktadır.
Ayağınızı sıksa bile ayakkabınızın arkasına basarak yürümemelisiniz.