Gezegendeki TOP 27 Alkalin Gıdalar! (Kanseri, Obeziteyi ve Kalp Hastalığını Önlemek İçin Daha Fazlasını Yeyin)

Standart Amerikan diyeti organizmamıza hasar verir ve işlenmiş gıdalar, fast food, GDO’lar ve şekerler günümüzde vücudumuzun gününü yok sayar. Besin sadece sağlığımız için sağlıksız ve zararlı değil aynı zamanda çok tehlikeli olan pH dengesini de bozuyor.

Vücutlarımız alkaliktir ve eğer çok fazla işlenmiş ve abur cubur yersek, bu alkalin ortamı bozup organizmamızı asidik hale getirme şansımız yüksektir. PH’ımız normal alkalin seviyesinden zararlı asidik koşullara değişirse, bağışıklık sistemimizi etkilemeye başlar ve bizi hastalıktan daha fazla duyarlı hale getirir.

Alkalize Gıdalar

Belki sağlıklı yediğinizi hissediyorsunuz ve şu alkalin gıdalar sizin genel sağlığınız için faydalı olacakları konusunda endişelenecek hiçbir şeyiniz yok. Onların ne kadar sağlıklı olduğunuza bakılmaksızın onları tüketmeye başlamalısınız, zarar veremezler, yalnızca sağlığınızı geliştirirler.

En İyi Beş Alkalin Gıdalar

Swiss Chard
Swiss chard, organizmanızı virüslerden ve bakterilerden korumak ve vücudunuzdaki serbest radikallerden kurtulma yeteneğine sahip en iyi alkalin gıdalardan biridir.

Kavun Kavun
bilmiyorsanız, 8.5 pH seviyesinin yanı sıra diyetinize eklemeniz gereken süper bir gıdaya dönüşen mükemmel bir iki nokta üstüste temizleyici olduğunu da bilmelisiniz. Her çeşit kavun iyi olur. Karpuz da çok yararlıdır, çünkü lif açısından zengin ve% 92 su içermektedir.

Karabuğday
Buğdaydan vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorsanız, muhtemelen karabuğday denememişsinizdir. Size gün boyunca devam etmek ve kalp ve kardiyovasküler sisteminizi de korumak için yeterli enerjiyi sağlayacaktır.

Zeytinyağı Zeytinyağının
sağlığa olan faydalarından haberdar olmayan, ancak genel sağlık için ne kadar iyi olduğunu tekrarlayacak bir insan olduğunu düşünmüyorum. E vitamini ve tekli doymamış yağ asitleri bakımından zengindir.

Keten tohumu
Keten tohumu sadece alkali değildir, aynı zamanda elyaflar ve E vitamini bakımından zengindirler. Anti-inflamatuar özelliklere sahiptirler ve menopozdaki kadınlarda sıcak basmaları hafifletebilirler.

Diğer Alkali Gıdalar

 • Avokado – Sağlıklı bir kalp için sağlıklı tekli doymamış yağlar içerir. (Evde nasıl yetişirsiniz ) – Muz – Olgunlaştığında muz mükemmel bir süperfood olabilir.
 • Çilek – Zengin antioksidanlar.
 • Havuç – Gözlerinizi geliştirebilen yüksek düzeyde beta-karoten.
 • Sarımsak – Tansiyonunuzu kontrol altında tutar.
 • Brokoli – Bu kolesterol düşürücü faydalar için kullanın.
 • Üzümler – Vitamin ve antioksidanlar açısından zengin, yüksek tansiyonları düşürebilirler.
 • Ananas – Kilo kaybını artırır.
 • Yonca Fasulyesi – Kolay sindirimi ve hormonal dengesini koruyan enzim bakımından zengindir.
 • Limon – Belki en alkalize edici yiyecek, limon, soğuk, öksürük ve gribi önleyebilir.
 • Brüksel lahanası – Anti kanser özelliği var.
 • Sauerkraut – Fermente gıdalar ilave ederek diyetinize probiyotik ekliyorsunuz.
 • Karnabahar – Ekmek yerine ye.
 • Greyfurt – A ve C vitaminleri bakımından zengindir
 • Yosunlar – Yüksek miktarda demir ve anti asit özelliği vardır.
 • Quinoa – Kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutar.
 • Salatalık -% 90 su içeriği cildinizi sağlıklı ve genç tutar.
 • Maydanoz – İnstestinal detoks.
 • Mango – İki nokta üstüste cleansing için mükemmel bir meyve.
 • Ispanak – Nihai vitamin dolu sebze.
 • Portakallar – Soğuk algınlığına karşı mükemmel koruma.
 • Papaya – Kolonunuzu toksinlerden temizleyen doğal müshil özelliklere sahiptir. – Karnabahar – Ekmek yerine ye. – Greyfurt – A ve C vitaminleri bakımından zengindir – Yosunlar – Yüksek miktarda demir ve anti asit özelliği vardır. – Quinoa – Kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutar. – Salatalık -% 90 su içeriği cildinizi sağlıklı ve genç tutar. – Maydanoz – İnstestinal detoks. – Mango – İki nokta üstüste cleansing için mükemmel bir meyve. – Ispanak – Nihai vitamin dolu sebze. – Portakallar – Soğuk algınlığına karşı mükemmel koruma. – Papaya – Kolonunuzu toksinlerden temizleyen doğal müshil özelliklere sahiptir. – Karnabahar – Ekmek yerine ye. – Greyfurt – A ve C vitaminleri bakımından zengindir – Yosunlar – Yüksek miktarda demir ve anti asit özelliği vardır. – Quinoa – Kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutar. – Salatalık -% 90 su içeriği cildinizi sağlıklı ve genç tutar. – Maydanoz – İnstestinal detoks. – Mango – İki nokta üstüste cleansing için mükemmel bir meyve. – Ispanak – Nihai vitamin dolu sebze. – Portakallar – Soğuk algınlığına karşı mükemmel koruma. – Papaya – Kolonunuzu toksinlerden temizleyen doğal müshil özelliklere sahiptir. – Quinoa – Kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutar. – Salatalık -% 90 su içeriği cildinizi sağlıklı ve genç tutar. – Maydanoz – İnstestinal detoks. – Mango – İki nokta üstüste cleansing için mükemmel bir meyve. – Ispanak – Nihai vitamin dolu sebze. – Portakallar – Soğuk algınlığına karşı mükemmel koruma. – Papaya – Kolonunuzu toksinlerden temizleyen doğal müshil özelliklere sahiptir. – Quinoa – Kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutar. – Salatalık -% 90 su içeriği cildinizi sağlıklı ve genç tutar. – Maydanoz – İnstestinal detoks. – Mango – İki nokta üstüste cleansing için mükemmel bir meyve. – Ispanak – Nihai vitamin dolu sebze. – Portakallar – Soğuk algınlığına karşı mükemmel koruma. – Papaya – Kolonunuzu toksinlerden temizleyen doğal müshil özelliklere sahiptir.