Genç Yaşta Ailesi Onu Akıl Hastanesine Kapattı – 44 Yıl Sonra Hayatı Böyle Değişti

1963 yılının kasım ayıydı. O zamanlar Julie Mannix Philadelphia’da yaşıyordu. 19 yaşındaki genç kız Frank Zerneck ismindeki birine aşıktı.

Genç kızın ailesi zengindi ve ilişkilerini onaylamadılar.Julie bir gün şikayetlerinden dolayı doktora gittiği sırada doktor kendisine bir test yaptı. Julie hamileydi! Julie yerine annesine haber verdiler.

Julie’nin ailesi evlilik dışı çocuğa karşıydı. Ancak çocuğu da aldıramazdı. O zamanlar ABD’de çocuk aldırmak yasaktı.

Peki Julie’nin ailesi ne mi yaptı? Julie’ye hamile olduğunu söylemediler. Değişik bahanelerle genç kızı depresyonda olduğuna ve kilo aldığına ikna ettiler. Bir de psikoloğa görünmesi için ikna ettiler. Ruh sağlığı bozuk kişiler çocuklarını aldırabiliyordu.

Çocuğunu aldırmak istemeyince hastaneye kapatıldı

Julie o sıralarda hamile olduğunu öğrendi. Çocuğunu aldırmak istemedi.

Ailesi, genç kızı akıl hastanesine yatırdı ve altı ay boyunca burada kaldı.

19 Nisan 1964 tarihinde Aimee dünyaya geldi. Julie kızını sadece birkaç saniyeliğine görebildi. Aimee’nin evlatlık verilmesi için gerekli evrakları zorla imzalattılar.

Julie adeta yıkıldı. Tek isteği kızını geri almaktı.

Denedi ve denedi… Aimee’den haber alabileceği her kurumla irtibata geçti.

Geri almak istedi

Aylar geçti ve hiçbir şey değişmedi. Kimse Julie’ye kızı hakkında bilgi vermiyordu. Aimee’nin iyi bir aileye verildiğini umut etti. Bir gün tekrardan kızıyla buluşacağına içten içe inanıyordu.

Julie, bu olayla beraber kendisini büyük bir travmanın içinde buldu. Hastaneden çıktıktan sonra kızını aramaya devam etti. New York’a taşınarak oyunculuk yapmaya başladı. 1965 yılında Frank ile evlendi. Her 19 Nisan’da eşiyle beraber kızlarının doğum günü kutladılar. Kızları yanlarında olmasa bile onu kalplerinde hissediyorlardı.

Kızları neredeydi?

Peki Aimee neredeydi? Meğerse bebek çok iyi bir aile tarafından evlatlık edinilmiş. Ona Kathleen Marie Wisler adını vermişler. Üvey annesini 6 yaşındayken kaybetmiş. Bunun birkaç yıl ardından da üvey babasını kaybetmiş.

Kathleen büyüyüp anne olmuş. Geçmişini öğrenince biyolojik annesini ve babasını aramaya karar vermiş. Annesi Julie’yi bulabilmek için her yerle irtibata geçmiş. İnternetten yaptığı aramayla Julie Mannix ismine ulaşmış.

Annesini internetten buldu

Fotoğrafına baktığı kişi sarı saçlı ve mavi gözlüydü.

İnternet sitesinde oyuncu olan Julie’nin Frank ismindeki bir prodüktör ile evlendiğini gördü. Evlilik tarihleri onun doğumunun tam bir yıl sonrasıydı.

Biyolojik ailesine mesaj attı. Daha sonra Skype üzerinden görüntülü olarak konuştular.

Katleen, Redbook Magazine’e “Tekrardan çocuk gibi hissedeceğimi hiç düşünmemiştim. Artık beni durduk yere özledikleri için arayan ve çocuğuma gözleri gibi bakan ailem var” dedi.

Geç de olsa birbirlerine kavuştular. Julie’nin ailesinin 50 yıl önce aldığı acımasızca kararla çocukken kızlarının yanında olamadılar.

Julie’nin yaşadıklarını anlattığı videoyu hemen izleyin:

Film gibi bir hayat. Bizlere ne olursa olsun umudumuzu kaybetmememizi gösteriyor.

Ailenin film gibi hikâyesini paylaşın.