Gelinliğinden duvağına, tacından takılarına her teferruat incelendi “İyi kovmadılar seni!”

Gelinliğinden duvağına, tacından takılarına her teferruat incelendi. Ama düğünde en az Markle kadar ilgi çeken biri daha vardı: Prens Harry’nin ağabeyi Prens William’ın eşi Kate Middleton.



Kısa bir süre önce üçüncü kez anne olan Middleton, törene krem rengi bir kıyafetle katıldı. Sade elbisesini iddialı bir şapka ile tamamlayan Middleton’ın bu tercihi onun sıkı hayranlarını şaşırttı. Hatta sosyal medyada tartışmalara bile yol açtı.


Öncelikle Middleton’ın kıyafetinin bu kadar çok konuşulmasının nedeni o törende tam dördüncü kez giyiyor olmasıydı. Aslına bakılırsa Cambridge Düşesi, genellikle elbiselerini defalarca giymesiyle tanınıyor. Aynı elbiseyi farklı aksesuvarlar ve saç modelleriyle defalarca giyiyor. Ama yine de kayınbiraderinin düğünü için farklı bir kıyafet seçmemesi eleştiri konusu oldu. Ama bu kadar değil!

Middleton’ın kıyafetinin en çok eleştirilen ayrıntısı ise rengi oldu. Düşes’in favori tasarımcılarından Alexanden McQueen imzalı kıyafet krem rengindeydi. İşte bu bir anlamda kuralları hiçe saymaktı. Çünkü özellikle de kraliyet ailelerinde geçerli olan kıyafet kurallarına göre bir düğünde krem rengi kıyafet giymek gelini önemsememek olarak nitelendiriliyor.

İşte Kate Middleton’ın kıyafet seçimi de en çok bu yüzden eleştirildi. Bazı sosyal medya kullanıcıları “Kate beyaz giyiyor. Bir düğünde asla beyaz giyemezsiniz, eğer gelin değilseniz” yorumunu yaparken bazıları da “Kate kasten gelinden rol çalmaya çalışıyor” diye görüş bildirdi.



Bazıları ise Middleton’ın tercihi hakkında “Kate neden açık renk giyiyor. Onu eve gönderin” diye yorumda bulundu.

Middleton’ın saçları da ayrı bir eleştirinin konusu oldu. Düşes’in neden saçlarını umursamamış gibi görünmek yerine daha derli toplu bir model vermediği konuşuldu.

Bu acımasız eleştirilerin yanı sıra Kate Middleton’ın iddia edildiği gibi gelini gölgede bırakmak amacında olmadığı tam tersine fazla dikkat çekmemek için böyle bir tercih yaptığı yorumları da geldi. Bazıları da kısa bir süre önce üçüncü kez anne olan Kate Middleton’ın yorgun olduğu ve henüz tam olarak toparlanamadığı için tören kıyafetine fazla önem vermediğini öne sürdü.�

Kate Middleton aynı kıyafeti ilk olarak 2015 yılında kızı Prenses Charlotte’un vaftiz töreninde giymişti. Ardından 2016’da Kraliçe’nin doğum günü kutlamalarında da aynı kıyafet vardı. Middleton, son olarak geçen yıl yine aynı kıyafetle Belçika’daki bir törene katılmıştı. Düşes, her seferinde aynı elbiseyi farklı şapkalar ve saç modelleriyle tamamlamıştı.