Fito Krem Hakkında Tüm Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları

Fito krem nedir, nelere iyi gelir, nasıl kullanılmalı, fiyatı ne kadardır? Soruların hepsinin cevabı yazımızda!


Sitemizde birçok krem hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bugünde size çok reçete edilen bir ilaç hakkında bilgiler vereceğiz. Bugünkü konumuz fito krem hakkında olacaktır. Cilt kremidir, ciltteki hücreleri yenilerken cilt yaralarını, kapanmayan yaraları, yanıkları, egzama ve sedefi, soğuk nedeniyle oluşan çatlakları, vücut çatlaklarını iyileştirmektedir.

Bu gibi durumların sıkça başımıza geldiğini düşünürsek kesinlikle evimizde bu krem bulunmalıdır. Bildiğiniz gibi bazı ilaçlar çok sık kullanılmaktadır işte bunda onlardan biridir. Cildiniz için çok işe yarayan güzel etkili bir üründür. Çoğu noktada çok kısa sürede sonuçlar verdiği de kullananlar tarafından ifade edilmektedir. Şimdi de fito krem hakkındaki soruların hepsine cevap bulalım.

Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Doku ve organlardaki yaraları onaran, bunun yanında ciltteki bakterilere karşı savaşan bir kremdir. 40 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Ne işe yarar diye sorarsanız cilt için birçok problemi ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Uzun süre kapanmayan yaralar, tüm yanıklar, soğuk ile oluşan çatlaklar, karın çatlakları, meme başı çatlakları, sünnet yaraları, alerjik kaşıntılar,egzama ve sedef belirtilerinde kullanılmaktadır. Bu saydığımız cilt sorunlarında çok etkili ve güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Fito Kremin İçeriğinde Neler Vardır? Bu krem 40 gramlık tüpte beyaz, yumuşak bir merhemdir. Etken maddesi 6 gram triticum vulgare sulu ektresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil eterdir. Tripharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir. Eczanelerde satılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Contractubex Jel Nedir, Faydaları Nelerdir?Fito Kremin Faydaları Nelerdir?Cilt üzerine birçok faydası vardır. Bu faydalar için kesinlikle kullanılmalıdır. Aşağıda bunları tek tek ifade ettik.

Ödem ve morlukları azaltır ya da geçirir Kışın soğuktan çatlamış ciltleri iyileştirir, kısa sürede eski konumuna deriyi getirir.Cildi yeniler ve yeni deri üretimini arttırır.Kilo alıp vermelerde ya da doğum sonrası vücutta oluşan çatlakları geçirir.Bayanlarda sık görülen meme ucu çatlakları ortadan kaldırır. Özellikle emziren bayanlarda acı oluşturabilir bu çatlak bunun içinde çok yararlı bir etki gösterir.

Bebeklerin hassas ciltleri vardır, bunların vücutlarında oluşan pişikler içinde güvenle kullanılabilir. Pişikleri kısa sürede iyileştirir.Sünnet olan çocuklarda hasar görmüş deriyi kısa sürede iyileştirmek için kullanılır.Egzama ve sedef benzeri rahatsızlıklarda kullanıldığında çok yararlı etkileri mevcuttur.Ameliyat sonrası oluşan yara izlerinde kullanılır ve hızlı iyileşme sağlar.

Her derecedeki yanık için fito krem kullanılır ve çok olumlu iyileşmeler sağlar.Kapanmayan uzun süre yaralar var ise bunları kapatmak için kullanılır.Cilt dokusu yaşlılık sürecinde geç yenilenir bunun için yaşlılık belirtilerini azaltmak için kullanılır.Karın çatlaklarını kısa sürede iyileştirir.

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

İlk önce şunu belirtelim fito krem yüze sürülür mü gibi sorular soruluyor, güvenle vücudun her yerine uygulanabilir. Sadece göz çevresine sürerken çok dikkatli olun.

1.adım: Hekiminiz bu kremi nasıl reçete etti ise o şekilde kullanın. Kullanım konusunda ekstra bir şey söylemedi ise aşağıdaki iki adımı uygulayarak kullanın.

2.adım: Bir spatül yardımıyla ya da parmaklarınızla nohut büyüklüğünde alarak o yaranın tamamnı örtecek şekilde hafif masaj yaparak sürün. Bu merhemi uyguladığınız bölgeyi gazlı bezle kapatınız. Gazlı bezin üzerine de bu kremi sürünüz çünkü bu şekilde uygulamanın yumuşaklığı sağlanmış olur. Tekrar krem sürmeniz gerektiğinde ise ilk önce o bölgeyi ılık su ile durulayıp daha sonra tekrar sürün.

3.adım: Günde en az 1 ya da 2 kere uygulama yapmalısınız.Fito Krem İçin Bilinmesi Gereken Noktalar1.Etken maddelere alerji olanlar bu ilacı kullanmamalıdır.2.Bu krem deriyi onaran, yenileyen ve bakterileri öldüren özelliğe sahiptir.

3.Fito, mantar ve virüse karşı etki göstermemektedir. Sadece bakterilerin sebep olduğu sorunlara karşı etkilidir.4.Ağza ya da göze değdirmeyiniz, değdirme olursa temas edilen bölgeyi bol ılık su ile yıkayınız.

5.Fito krem sürülecek bölgeyi mikropsuz temiz su ile yıkayın. Yaralı bölgeyi tamamen kaplayacak şekilde sürün ve hafif masaj yaparak bastırmadan uygulayın.

6.Kremi sürdüğünüz bölgeyi gazlı bezle kapatmalısınız. Kapattığınız gazlı bezin üzerini de kremle kaplayın. Böylece uygulamanın yumuşaklığı korunacaktır.

7.Meme başı çatlağı için bu ilacı kullanıyorsanız, bebeğinizi emzirmeden önce memenizin başını ılık su ile iyice durulayın.8.Hamile ya da emziren bayanalar doktora sormadan bu ilacı kullanmasınlar.Fito Krem Sivilceye Karşı Etkili Midir?

Fito krem sivilce kremi değildir ama dolaylı olarak etkisi bulunmaktadır. Cilt üzerinde çok güzel etki göstererek akneleri azaltmıştır. Birçok kozmetik ürününe göre çok daha etkili ve güzel sonuç verdiğinin altını çizelim. Yukarıdaki kullanım şeklini sivilceler içinde aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Yalnız şunu belirtelim güneş çok fazla etkilediği için gündüz yerine gece uygulayın. Mevsim olarak da bahar ve kış mevsimini seçin, çünkü yazın güneşin etkisi çok daha fazladır.

Yan Etkileri Nelerdir?

Çok nadiren bazı etkiler görülmektedir ama siz kesinlikle bunları kafanıza takmayın sadece bilin çok istisna da olsa bu durumla karşılaşırsanız ona göre tedbir almanız için ifade ediyoruz. Yaygın görülen bir yan etkisi de yoktur.

–Karın ağrısı–Kurdeşen ( diğer adıyla ürtiker)–Nefes almada güçlük–Yüzde, dilde ,boğazda, dudakta şişlikFito Kremin Fiyatı Ne Kadardır?

Bu krem eczanelerde satılmaktadır. Bunun yanında doktorunuzda reçete etmektedir. Fito krem fiyat 40 gramlık 11.90 tldir. Pahalı bir ilaç değildir son derece ekonomiktir. Bu yüzden de daha tercih edilebilir ve denenebilir.Fito Kremi Kullananların Yorumları

–Sınıf arkadaşımın bu ilacı kullandığını duymuştum çok memnun olduğunu söylemişti. Bundan dolayı hatırladım ve yazmak istedim.

Lazer sonrası leke giderici olarak kullandım yüzümdeki yaraları felan onardı. Cildi yeniledi ve bebek gibi yaptı.

–Bazı ilaçları tüyleri artırıyor diye kullanmadım bunu deneyenler kesinlikle tüylenme yapmıyor diye kullandım gerçekten de yapmadı. Sivilce izim için kullanmıştım çok harika idi.

–Deriyi çok güzel şekilde iyileştirip yeniliyor. Yanık ve yaralarda çok güzel sonuç veriyor denedim çevremde birçok kişi denedi. Ayrıca kızarıklığı da çok güzel bir şekilde alıyor.