Film gibi bir hayat!

28 Yaşındayken Yeğenini Evlat Edindi – Televizyonda Aldığı Haber Karşısında Gözyaşlarını Tutamadı
Bazıları göstermek istemese de herkesin hayatında sorunlar vardır.

28 yaşındaki Marcio Donaldson yetenekli bir şarkıcı. Geçtiğimiz sene ‘American Idol’a katıldı ve ilk turu geçti. Ancak finale kadar ilerleyemedi.

Geçtiğimiz haftalarda yarışmaya yeniden katıldı. Bu sefer sorular üzerine başına gelenleri açıkladı. Hayatında olanlar herkesi derinden etkiledi.


Marcio Donaldson çocukluğunu güvenli bir ortamda geçirmemiş. Yaşadığı yerde çok fazla suç işleniyormuş ve silah sesleri eksik olmuyormuş.

Annesi ve kız kardeşiyle beraber yaşadığı evlerinde çekirgeler cirit atıyormuş. Anneleri, Marco ve kız kardeşini büyütebilmek için saçını süpürge etmiş.

Anne daha fazla çocuklarına bakamayınca koruyucu aileye verilmişler.

Marcio da sorunlarıyla baş edebilmek için kendini müziğe verdi. Kendisini bu ortamdan uzaklaştıracak bir şeye ihtiyacı vardı.

Yıllar geçti ve Marcio büyüdü. Geçtiğimiz sene ‘American Idol’a başvurdu. İlk turu geçtikten sonra elendi. Hemen sonrasında kız kardeşinin hamile olduğunu öğrendi.

Bebek dünyaya geldikten sonra hiç iyi şeyler olmadı. Kız kardeşi uyuşturucuya alışmıştı. Marcio yine bütün sorumluluğu üzerine almaya çalıştı.

Marcio, “Sosyal hizmetlerden geldiler. Bebeği sisteme kaydettirip kaydettirmemek için benden izin alacaklardı. 10 dakikam olduğunu söylediler” dedi.

Marcio yeğenine baktı ve kararını verdi.

“Hayır koymayın. Yeğenim bundan sonra benim sorumluluğumda olacak. Benim gibi büyümesini istemiyorum. Bunu ona borçluyum” dedi.

Marcio henüz 28 yaşındayken yeğenine tek başına anne ve babalık etme görevini üstlenmişti. Aldığı karar hayatını değiştirecekti.

“Ne yaptığımın farkında değildim. Yeğenim başıma gelen en güzel şeydi. Hayatımı değiştirdi. Şimdi ne kadar yerinde bir karar verdiğimi görebiliyorum” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Marcio, ‘American Idol’ yarışmasına tekrardan katıldı. Bu sefer sadece kendisi için değil aynı zamanda artık oğlu olarak gördüğü 6 aylık yeğeni için şarkı söyledi.

Marcio, “Ona güzel bir hayat yaşatmak istiyorum” dedi.

Marcio şarkısına başlar başlamaz herkesin gözleri doldu. O kadar içten söyledi ki duygulanmamak elde değildi.

Altı aylık duygusal sürecin ardından Marcio sonunda güzel bir haber aldı. Jüri, kendisini direk olarak final elemelerine gönderdi.

Performansını hemen siz de izleyin:

https://www.youtube.com/watch?v=Mp4LeOWNzXI

 

Marcio hayatında büyük zorluklarla karşılaşmasına rağmen asla pes etmemiş. Bu yaşında böyle bir sorumluluk almış. Yaptığından etkilenmemek elde değil.

Yaptığından etkilendiyseniz paylaşmayı unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir